وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام كرد

قیمت خودرو كاهش پیدا می كند

قیمت خودرو كاهش پیدا می كند

فوری خرید: وزیر صنعت، معدن و تجارت از موافقت با پرداخت 5000 میلیارد تومان به خودروسازان آگاهی داد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره پرداخت تسهیلات به خودروسازان، اظهار داشت: هفته گذشته شورای پول و اعتبار پرداخت۵۰۰۰ میلیارد تومان به خودروسازان را تصویب كرد تا شركت های خودروساز از این اعتبار برای پرداخت بدهی خود به قطعه سازان استفاده كنند. بااینكه ۵۰۰۰ میلیارد تومان مبلغ زیادی نیست اما می تواند مشكل خودروسازان را تا حدودی رفع كند.
وی اظهار نمود: مقرر است به هر خودروساز ۲۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت گردد تا این اعتبار در اختیار قطعه سازان قرار گیرد؛ روند تخصیص این اعتبار همانند ۴۰۰۰ میلیارد تومانی است كه در سال قبل پرداخت گردید.

اولویت پرداخت ۵۰۰۰ میلیارد تومان به قطعه سازان مشخص شد
وی افزود: ۵۰۰۰ میلیارد تومان در وهله نخست به قطعه سازانی پرداخت می شود كه جزو زیرمجموعه خودروسازان نبوده و به معنای واقعی خصوصی باشند برای اینكه بعضی از قطعه سازان زیر مجموعه خودروسازان هستند.
قیمت خودرو كاهش می یابد
رحمانی پرداخت ۵۰۰۰ میلیارد تومان به خودروسازان برای تسویه قسمتی از بدهی آنها به قطعه سازان را عاملی برای تحرك در صنعت خودروسازی دانست و افزود: از آنجایی كه تولید خودروسازان افزایش یافته و عرضه به بازار بیشتر می شود، قیمت خودرو كاهش پیدا می كند.

نگرانی خریداران خودرو از گرانی شب عید آنها را روانه بازار كرد
وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت و گو با خانه ملت با اشاره به اینكه در شرایط كنونی خودور برای مردم به كالایی سرمایه ای تبدیل گشته و خرید بمنظور حفظ ارزش پول صورت می گیرد، اشاره كرد: هم اكنون تولید خودروسازان از۴۰۰۰ دستگاه خودرو عبور كرده و در صورت ادامه این روند در ۵ ماهه آینده التهاب بازار خودرو از بین رفته و آرامش به بازار برمی گردد.1398/10/20
16:08:07
5.0 / 5
5183
تگهای خبر: بازار , خرید , خصوصی , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
فوری خرید