با ادامه ترس از ویروس مرگبار

بازار طلا هفته جاری داغ می ماند

بازار طلا هفته جاری داغ می ماند

فوری خرید: در نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز، مفسرین و معامله گران با اشاره به تداوم نگرانیهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس كرونا در چین و گسترش آن به كشورهای دیگر، به افزایش قیمت طلا در معاملات هفته جاری خوش بین بودند.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، ابهامات مالی كه با شیوع سریع ویروس كرونا در چین به وجود آمده است، از تقاضا برای طلا بعنوان دارایی امن حمایت می كند. خیلی از اقتصاددانان نگران گسترش شیوع این بیماری در سراسر چین و كندی رشد اقتصادی این كشور هستند كه اقتصاد جهانی را هم متاثر خواهد ساخت.

فیلیپ فلاین، تحلیلگر گروه پرایس فیوچرز در این زمینه اظهار داشت: تصور می كنم نگرانیها نسبت به ویروس كرونا ادامه پیدا خواهدنمود و به سبب نگرانیهای اقتصادی در چین و تعطیلی شهرهای بزرگ و كارخانه های این كشور و تاثیر آن روی اقتصاد چین، نگرانیهایی درباره خروج سرمایه از بازارهای مالی وجود خواهد داشت و در مقابل چنین وضعیتی، تقاضا برای طلا افزوده می شود.

كوین گریدی، رئیس شركت فونیكس فیوچرز به كیتكونیوز اظهار داشت: بازار طلا هم اكنون به سبب افزایش شمار مبتلایان به ویروس كرونای جدید و افزایش روزانه شمار تلفات آن با افزایش تقاضای خرید روبروست.

در نظرسنجی كیتكونیوز از كارشناسان وال استریت، ۱۷ نفر شركت كردند كه ۱۴ نفر معادل ۸۲ درصد افزایش قیمت و سه نفر معادل ۱۸ درصد كاهش قیمت طلا را پیش بینی كردند و هیچ رای خنثی وجود نداشت.

در این بین، ۹۹۵ نفر در نظرسنجی آنلاین كیتكونیوز از سرمایه گذاران شركت كردند كه ۶۸۷ نفر معادل ۶۹ درصد افزایش و ۱۶۳ نفر معادل ۱۶ درصد كاهش قیمت را پیش بینی كردند در صورتیكه ۱۴۵ نفر معادل ۱۵ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی هفته گذشته ۵۹ درصد كارشناسان وال استریت و ۶۷ درصد سرمایه گذاران به افزایش قیمت طلا رای داده بودند. بهای معاملات آتی طلا در بازار آمریكا روز جمعه یك دلار و ۳۰ سنت معادل ۰.۱ درصد كاهش پیدا كرد و در ۱۵۸۷ دلار و ۹۰ سنت بسته شد با این وجود برای كل هفته حدود ۰.۶ درصد و برای ژانویه حدود ۳.۸ افزایش نشان داد.

كالین سیژینسكی، استراتژیست ارشد در شركت مدیریت سرمایه SIA در گفت و گو با كیتكونیوز اظهار داشت: ریسكهای مربوط به شیوع ویروس كرونا همچنان عامل موثر بر بازار خواهد ماند و بنا بر این طلا ممكنست تا محدوده ۱۶۰۰ تا ۱۶۱۰ دلار صعود كند. طلا در بالای مرز ۱۵۰۰ دلار از حمایت قوی برخوردارست.

جان ویر، یكی از مدیران شركت "والش تریدینگ" هم انتظار دارد قیمت طلا از شیوع این ویروس مرگبار كه سایه بزرگی روی بازارها افكنده است، حمایت شود.

جورج گرو، مدیركل شركت آربی سی اظهار نمود: طلا نه تنها به سبب شیوع این ویروس بلكه تحت تاثیر بریگزیت و استیضاح رئیس جمهور آمریكا و اخبار مربوط به اقتصاد كه سرمایه گذاران مالی را نگران می سازد، صعود قیمت پیدا خواهدنمود.

به گفته افشین نوابی، مدیر معاملات شركت ام كی اس، خریداران چینی ممكنست هفته جاری بعد از اختتام تعطیلات سال نوی چینی به بازار برگردند و طلا در محدوده ۱۵۴۵ تا ۱۵۹۵ دلار معامله شود. اگر طلا از مرز ۱۶۰۰ دلار عبور كند می تواند تا سطح ۱۶۱۱ كه اوایل ژانویه تحت تاثیر افزایش تنشهای ژئوپلیتیكی در خاورمیانه به آن صعود كرده بود، پیشروی كند.

در این بین، اوله هانسن، مدیر استراتژی كالا در شركت ساكسو بانك اظهار داشت: وی نسبت به افزایش روند قیمت طلا در كوتاه مدت خوش بین نیست برای اینكه از عملكرد طلا در طول یك هفته پر از ابهام ناامید شده است و بنظر می رسد بازار نیروی صعودی خودرا از دست داده است.

منبع:

1398/11/12
21:06:37
5.0 / 5
5237
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
فوری خرید