سازمان حمایت اعلام كرد

كالاهای بهداشتی و ضدعفونی كننده در گروه كالاهای اساسی قرار گرفتند

كالاهای بهداشتی و ضدعفونی كننده در گروه كالاهای اساسی قرار گرفتند

به گزارش فوری خرید سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان اعلام نمود كه كالاهای بهداشتی و ضدعفونی كننده در گروه یك كالاهای اساسی و ضروری قرار گرفته و مشمول كنترل قیمت، مبارزه با احتكار، گرانفروشی، اختفاء و.... هستند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان طی اطلاعیه ای اعلام نمود كه این سازمان به كلیه سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها ابلاغ و اعلام نموده كه با قید فوریت انبارهای مستقر در استان ها را كه موجودی كالاهای بهداشتی از قبیل ماسك، الكل، مواد شوینده و ضدعفونی كننده را در سامانه جامع انبارها ثبت نكرده اند، شناسایی و با آنها برخورد كند.
همینطور بر مبنای مصوبه كارگروه تنظیم بازار، كالاهای بهداشتی همچون ماسك الكل، شوینده ها و ضدعفونی كننده ها در گروه یك كالاهای اساسی و ضروری قرار گرفته و مشمول كنترل قیمت، مبارزه با احتكار، گرانفروشی، اختفاء و.... می شوند و عدم ثبت موجودی كالاهای مذكور در سامانه جامع انبارها به منزله احتكار به حساب می آید.
بر این اساس، با عنایت به این كه این محصولات در زمره اقلام مشمول قرار گرفته اند كلیه واحدهای تولیدی، توزیعی و... مكلف به ثبت موجودی خود در سامانه جامع انبار هستند.
همینطور در مواردی كه موجودی این اقلام در سامانه های مورد نظر ثبت شده باشد، برپایه نوع كالا، توزیع باید در شبكه های تعریف شده و برابر سیاست های ستاد مقابله با كرونا صورت گیرد.
سازمان حمایت باردیگر تصریح كرد كه از هموطنان در صورت مشاهده هرگونه انبار مشكوك به نگهداری كالا و احتكار، از راه تماس با سامانه 124 به سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها گزارش دهند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.1398/12/14
22:17:34
5.0 / 5
4430
تگهای خبر: بازار , فروش , كالا , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
فوری خرید