معاون استاندار مركزی خبر داد:

معرفی 35 پروژه اقتصادی به ستاد كشوری جهش تولید

معرفی 35 پروژه اقتصادی به ستاد كشوری جهش تولید

به گزارش فوری خرید مركزی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مركزی از معرفی 35 پروژه اقتصادی به ستاد كشوری جهش تولید آگاهی داد.


سعید فرخی روز دوشنبه هجدهم فروردین در جمع خبرنگاران در ارتباط با تحقق شعار سال جاری اظهار نمود: مقام معظم رهبری سال جاری را به نام"جهش تولید" نامگذاری كردند و همانگونه كه مقام معظم رهبری نیز در بیانات نوروزی خود فرمودند، اعتقاد بنده بر این است كه شعار سال قبل با عنوان"رونق تولید" محقق شد، این تحقق بر اساس آمار و شاخصه هایی است كه به صورت رسمی نیز اعلام شده است.
وی ادامه داد: در استان مركزی تمام فاكتورهای اقتصادی نیز از نظر حجم سرمایه گذاری و از جهت سرمایه گذاری های خارجی و داخلی و میزان تولیدات در بخش های مختلف نشان دهنده تحقق شعار رونق تولید است. هم اكنون به یك خودباوری رسیده ایم كه رونق تولید در شرایط سخت نیز تحقق پیدا می كند و می توانیم به كمیت و كیفیت تولیدات اضافه نماییم.
معاون اقتصادی استاندار مركزی اشاره كرد: طبق بیانات رهبری، نباید به اقدامات گذشته كفایت نماییم بلكه باید یك نگاه و تفكر دیگر به تولید داشته باشیم چونكه هم اكنون می دانیم در شرایط سخت می توانیم به رونق تولید برسیم بدین سبب اگر همین خودباوری را تقویت نماییم و شرایط ایجاد شود امكان جهش تولید نیز وجود دارد.
فرخی جهش تولید را جدایی از وضع موجود دانست و اظهار داشت: مخاطب شعار سال اساسا دولت به تنهایی نیست بلكه مخاطب این شعار همه اروان نظام و حاكمیت، تولیدكنندگان و مصرف كنندگان است.
وی افزود: حاكمیت باید به صورت دقیق شرایط را برای بهتر شدن فضای كسب و كار فراهم آورد كه این مساله مهمترین اقدام در امتداد تحقق این شعار است، تولیدكنندگان نیز باید نگاه خودرا نسبت به تولید تغییر داده و در ارتباط با كیفیت و كمیت با تاكید بر دانش موجود در كشور و ابزارهای جدید به سمت اقدامات اساسی تر حركت كنند و به بازارهای جدید دسترسی پیدا كنند. مردم نیز بعنوان مصرف كنندگان و حامیان تولید باید بیش از پیش نسبت به مصرف كالای داخلی توجه داشته باشند.
معاون اقتصادی استاندار مركزی بیان كرد: بر اساس ابلاغ سازمان برنامه و بودجه، ستاد جهش تولید تشكیل و از استانها خواسته شده پروژه هایی كه می تواند منجر به جهش تولید در استان شود را در چارچوب فرمت خاصی مشخص كنند كه در این راستا 35 پروژه كه می تواند به جهش تولید در استان كمك نماید معرفی شده البته پروژه های دیگری نیز مدنظر قرار دارد.
فرخی افزود: تحریم های ظالمانه ‍ سبب افزایش هزینه های تهیه مواد اولیه و جابجایی پول و كاهش بازارهای هدف و تحمیل هزینه های اضافی به تولیدكنندگان شده است. باتوجه به این مسائل امكان كاهش هزینه های تولید برای تولیدكنندگان وجود ندارد و همین مورد سبب می شود طعم شیرین تحقق شعار سال در زندگی مردم لمس نشود.
وی افزود: بار اصلی تحقق شعار رونق تولید بر دوش تولیدكنندگان قرار داشت كه با اقدامات خوب و رفتار متعهدانه نسبت به این مرز و بوم نشان دادند كه تعهد خوبی دادند و همین رفتار سبب تحقق شعار سال قبل شد، ما نیز در تلاش بوده ایم در حد امكان برای رفع موانع تولید اقدامات لازم را انجام دهیم و امسال نیز همین روند ادامه خواهد داشت و امیدواریم امسال نیز با هماهنگی بیشتر و شناخت بیشتر، شعار سال محقق شود.1399/01/18
20:56:05
5.0 / 5
3835
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
فوری خرید