از سوی سازمان برنامه

بخشنامه تخصیص اعتبار بر مبنای عملكرد دستگاه ها ابلاغ گردید

بخشنامه تخصیص اعتبار بر مبنای عملكرد دستگاه ها ابلاغ گردید

به گزارش فوری خرید در جهت اجرای بودجه بندی مبتنی بر عملكرد، سازمان برنامه و بودجه در بخشنامه ای شرایط تخصیص اعتبار در سه ماهه دوم سال به دستگاه ها را گزارشات آنها از علكردشان اعلام نمود


به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، در جهت اجرای بودجه بندی مبتنی بر عملکرد، سازمان برنامه و بودجه در بخشنامه ای شرایط تخصیص اعتبار در سه ماهه دوم سال به دستگاه ها را گزارشات آنها از علکردشان اعلام نمود. در این بخشنامه، آمده است:
در اجرای بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد که از الزامات استاد فرادستی نظام و مورد مطالبه مکرر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است، تصویب اعتبارات هر دستگاه، به تفکیک برنامه به قیمت تمام شده واحد خروجی (خدمت یا محصول) و مقدار کمی اهداف انجام می شود. تخصیص اعتبارات هم صرفا مبتنی بر عملکرد دستگاه و به میزان تحقق اهداف تعیین شده صورت می گیرد. با توجه به اینکه بعد از مساعی بی وقفه طی سالهای اخیر، در قانون بودجه سال ۱۳۹۶ اعتبارات کلیه دستگاه های اجرایی با روش عملیاتی و با در نظر گرفتن دو مؤلفه هزینه واحد خروجی (خدمت یا محصول) و مقدار اهداف موردنظر محاسبه و در پیوست شماره چهار قانون در دو جلد به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، برای اجرای کامل بودجه ریزی مبتنی عملکرد می بایست تخصیص اعتبارات هزینه ای هم مشابه اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای که به میزان پیشرفت عملیاتی و تأیید صورت وضعیت ها انجام می گیرد، اقدام گردد. بنابراین پرداختهای سه ماهه اول به دستگاه ها به مثابه نوعی پیش پرداخت و علی الحساب تلقی شده و هرگونه تخصیص در سه ماهه دوم منوط به عرضه گزارش عملکرد دستگاه و تأیید میزان تحقق اهداف تعیین شده برای آن دستگاه در پیوست شماره ۴ خواهد بود. مقتضی است دستگاه های اجرایی برای دریافت تخصیص در سه ماهه دوم، گزارش عملکرد خویش را حداکثر تا ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ به امور ذی ربط در سازمان برنامه و بودجه کشور و حسب مورد به سازمان های مدیریت و برنامه ریزی استان ها عرضه نمایند.
بدیهی است تخصیص های بعدی دستگاه های اجرایی ملی بعد از تأیید گزارش میزان دستیابی به اهداف مصوب دستگاه از جانب امور مربوط به امور تلفیق سازمان و تخصیص دستگاه های اجرایی استانی بعد از تأیید سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان صورت خواهد گرفت. در صورت عدم همکاری در اجرای این بخشنامه، مسئولیت عدم پرداخت ها همچون حقوق کارکنان در زمان مقرر با آن دستگاه خواهد بود. متن گزارش و جدول گزارشات دستگاه ها در ذیل آمده است:

منبع:

1399/04/05
23:20:10
5.0 / 5
3322
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فوری خرید