نرخ دلار بانكی ۵ رقمی شد

نرخ دلار بانكی ۵ رقمی شد

به گزارش فوری خرید نرخ خرید دلار در بانك ها با افزایش قیمت نسبت به روز گذشته بار دیگر پنج رقمی شد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، بانك مركزی از چندماه پیش و همزمان با كاهش نرخ ارز در بازار آزاد به بانك ها مجوز داد تا نسبت به خرید ارز مردم با قیمتی كه بانك مركزی روزانه اعلام می كند، اقدام نمایند.
این نرخ در ابتدا تفاوت قابل توجهی با بازار آزاد داشت و به همین دلیل، كمتر كسی برای فروش ارز خود به بانك ها رجوع می كرد، اما به تدریج با كاهش نرخ ارز در بازار آزاد و افزایش قیمت خرید ارز در بانك ها این نرخ به بازار نزدیك شد و حتی در بعضی روزها از قیمت بازار آزاد هم عبور كرد.
بر طبق این گزارش، امروز (سوم دی) بانك ها هر دلار آمریكا را با افزایش حدود ۱۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته با نرخ ۱۰ هزار و ۹ تومان می خرند و قیمت خرید یورو هم نسبت به روز گذشته افزایش یافته و ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان است.
این در شرایطی است كه نرخ خرید پوند در بانك ها هم امروز با افزایش همراه بود و به ۱۲ هزار و ۶۸۵ تومان رسید.
از جانب دیگر بانك های عامل فروش ارز مسافرتی در صورت تكمیل مدارك مسافران، برای كشورهای همسایه و مشترك المنافع تا سقف ۵۰۰ یورو و برای سایر كشورها تا سقف ۱۰۰۰ یورو ارز مسافرتی پرداخت می كنند كه نرخ ارز پرداختی به متقاضیان هم نسبت به روز گذشته افزایش یافته و همان ۱۱ هزار و ۷۳۳ تومان است كه با احتساب كارمزد بانك مركزی و بانك عامل به حدود ۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان می رسد.1397/10/03
18:51:51
5.0 / 5
5330
تگهای خبر: بازار , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فوری خرید