فروش ارز برای مصارف خدماتی پابرجا است

فروش ارز برای مصارف خدماتی پابرجا است

فوری خرید: از آنجاكه توقف فروش 2200 دلار با كارت ملی توسط صرافی های بانكی برای جلوگیری از اقدامات سفته بازانه بوده است؛ بدین سبب فروش ارز برای مصارف خدماتی 23 گانه چون ارز مسافرتی، بیماری و دانشجویی همچنان پابرجا است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، با افزایش های اخیر قیمت ها در بازار ارز، صف های طولانی و جنجال برانگیزی مقابل صرافی های بانکی به سبب اختلاف قیمت ارز در بازار آزاد و صرافی ها شکل گرفت که بانک مرکزی هم به دنبال این اتفاق، فروش ۲۲۰۰ دلار که سهمیه هر فرد با ارائه کارت ملی است را ممنوع کرد.
پیش از رخ دادن این اتفاق، صرافی های بانکی می بایستی به هر فرد متقاضی با ارائه کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام آن شخص نسبت به ارائه ۲۲۰۰ دلار که سهمیه آنها در طول یکسال است، اقدام می کردند که فعلا با دستور بانک مرکزی لغو شده است.
این تصمیم را می توان طبق گفته رئیس کل بانک مرکزی به دنبال سیاست ارزی دو ساله این بانک برای جلوگیری از کارهای سفته بازانه در بازار ارز دانست که به افزایش نرخ ها در بازار دامن می زند.
آنچه دراین زمینه حائز اهمیت می باشد، این است که صرافی ها همچنان به تقاضاها و مصارف ۲۳ گانه مردم چون ارز مسافرتی، بیماری، دانشجویی و... پاسخ می دهند و اینکه کلیه معاملات ارز اشخاص توسط صرافی ها در سیستم ها و سامانه های مربوطه ثبت و به نهادهای نظارتی شامل سازمان امورمالیاتی، سازمان هدفمندی یارانه ها و... ارسال می شود و تصمیم حذف آن نیز برای کسانی بوده که با اجاره کارت ملی عرضه ۲۲۰۰ سهمیه دلار را محلی برای سفته بازی و سوداگری کرده اند.
منبع:

1399/06/19
23:29:10
5.0 / 5
2157
تگهای خبر: بازار , خدمات , فروش , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید