رئیس سازمان ملی استاندارد مطرح كرد

تردد بین شهری پراید در كره جنوبی و عراق ممنوع است!

تردد بین شهری پراید در كره جنوبی و عراق ممنوع است!

فوری خرید: رئیس سازمان ملی استاندارد با اعلان اینكه برمبنای قانون راهنمایی رانندگی در كشور كره جنوبی و عراق، خودرو پراید فقط مجاز به تردد در داخل شهر است، اشاره كرد: سازمان ملی استاندارد سال هاست این مساله را گوشزد كرده كه اگر می توانستیم فرهنگ راهنمایی و رانندگی و قانون را اصلاح نماییم حتی پراید هم خطرناك نبود. البته نمی توان گفت فقط مردم مقصرند، چونكه ما بعنوان مسئولان كشور فرهنگسازی نكردیم و خلاءهای قانونی نیر همچنان وجود دارد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، نیره پیروزبخت در برنامه "سلام بامداد بخیر" درباره استاندارد اقلام در رابطه با کرونا اظهار نمود: تا حالا در کل دنیا فقط ماسک جراحی استاندارد داشته که آن هم تشویقی است، اما در ماه های اخیر یک طرح پژوهشی با همکاری وزارت بهداشت برای تعریف استاندارد برای سایر ماسک ها شروع شده است. همین طور الکل ۹۶ درصد و بیشتر مواد شوینده مشمول استاندارد الزامی هستند.
وی با اشاره به توقف تولید پراید در امسال، اشاره کرد: استاندارد یک مقوله ایستا نیست. برای مثال تا سال ۱۳۸۳ استانداردی برای خودرو ها وجود نداشت، اما در سال های اخیر ۸۵ استاندارد برای خودرو ها تدوین شده است. در زمینه پراید وانت هم فرصتی داده شده تا خودروی جایگزین آن طراحی شود.
پیروزبخت با اشاره به مصرف پراید در عراق و کره جنوبی، اشاره کرد: اما باید به این نکته توجه گردد که قانون راهنمایی رانندگی این کشورها اجازه خروج از شهر را به خودرو پراید نمی دهد و این خودرو فقط مجاز به تردد در داخل شهر است. سازمان ملی استاندارد سال هاست این مساله را گوشزد کرده که اگر می توانستیم فرهنگ راهنمایی و رانندگی و قانون را اصلاح نماییم حتی پراید هم خطرناک نبود. البته نمی توان گفت فقط مردم مقصرند، چونکه ما بعنوان مسئولان کشور فرهنگسازی نکردیم و خلاءهای قانونی نیر همچنان وجود دارد.
گفتنی است؛ تولید پراید و پژو ۴۰۵ به دنبال تصویب استانداردهای هشتادوپنج گانه خودرو متوقف گردید و سال قبل بر طبق تصویب شورای عالی استاندارد، مقرر شد که پراید از شروع مرداد امسال و پژو ۴۰۵ از شروع خرداد امسال دیگر تولید نشود.1399/07/21
14:44:46
5.0 / 5
2721
تگهای خبر: خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فوری خرید