وزیر صمت:

وزارت صمت موردهجمه رانت خواران و مفسدان قرار گرفته است

وزارت صمت موردهجمه رانت خواران و مفسدان قرار گرفته است

کرمان وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: وزارت صمت وزارتخانه خط مقدم است که موردهجمه همه رانت خواران، مفسدان و ویژه خواران قرار گرفته است.


"علیرضا رزم حسینی" عصر امروز 18 دیماه در جلسه مشترک رفع موانع تولید و شورای معادن استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدسپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار نمود: شهید سلیمانی آغازگر یک مکتب شد و به شایستگی مقام معظم رهبری بهترین تجلیل را از این سرباز نامدار وطن داشت.
او همینطور با گرامیداشت یاد آیت الله جعفری نماینده سابق ولی فقیه در استان کرمان اضافه کرد: ایشان در 40 سال قبل خدمات نجیبانه ای در استان عرضه و در دفاع مقدس برای بسیج عمومی مردم به منظور دفاع از کشور فعالیتهای مهمی انجام داد.
رزم حسینی ضمن اشاره به اینکه وزارت صمت وزارتخانه خط مقدم است که موردهجمه همه رانت خواران، مفسدان و ویژه خواران قرار گرفته، خاطرنشان کرد: این وزارتخانه 40 درصد جی دی پی، 38 درصد اشتغال کشور و مسئولیت معیشت و سفره مردم را به عهده دارد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه این وزارتخانه در شرایط جنگ اقتصادی هم مورد حمله بدخواهان است، بیان نمود: وزارت صمت اگر بخواهد با صداقت با مردم گفت و گو کرده، ملاحظه کاری نداشته باشد و سبک اداره جدیدی دنبال کند احتیاج به حمایت حکومت دارد نه فقط حمایت دولت و رئیس جمهور و حکومت باید به کمک وزارت صمت بیاید و برای معیشت مردم، تولید کشور و تجارت خارجی تلاش کند.
وی اظهار نمود: در حوزه تجارت خارجی هر بخشنامه و قانونی با همکاری بانک مرکزی و محوریت این وزارتخانه صادر می شود و در بحث رفع تعهد ارزی صادرکنندگان و واردات کالاهای اساسی و مواد اولیه موردنیاز کارخانجات اقدام خوبی صورت گرفت و در یک ماه و نیم گذشته 5 میلیارد دلار ثبت سامانه شده است.
رزم حسینی خاطرنشان کرد: روز به روز برای رفع موانع این حوزه کار می نماییم و حتما اتفاقات خوبی باهمکاری رئیس کل بانک مرکزی انجام می دهیم تا صادرات افزایش و ارزآوری به کشور بیشتر شود.
ایشان در ادامه بیان نمود: در کل کشور از 52 هزار واحد صنعتی بالغ بر 10 هزار واحد راکد یا تعطیل می باشد که اراده کردیم تا آخر سال جاری 1500 واحد را فعال نماییم.
وزیر صمت اظهار داشت: امروز اگر هر گروه و شخصیت سیاسی که می خواهد کار کند، سیاسی ترین کار، فعالیت اقتصادی و معیشت مردم است. چه سیاستی بهتر از اینکه دل مردم را نسبت به انقلاب و نظام نرم تر کنیم؟ باید دل مردم را با کار و اقتصاد به دست بیاوریم.
وی اظهار نمود: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اختیارات خوبی دارد و برای تکمیل واحدهای نیمه فعال 52 هزار میلیارد تومان در قرارگاه جهش تولید تصویب و به استان ها ابلاغ گردیده و فرصت خوبی است که واحدهای راکد و غیرفعال از این تسهیلات استفاده کنند.
رزم حسینی بیان نمود: بروکراسی اداری همه را خسته می کند و هر کس در جای خود باید کمک کرده و از چسبندگی بروکراسی خویش را نجات بدهد و من تا جایی که بگذارند، این کار را خواهم کرد.
وی ادامه داد: بروکراسی مزمن و مریض روز به روز نظام دیوان سالاری ما را افزایش داده و مردم را کوچک کرده است که اگر فرصت داشتیم در این دولت وزارتخانه ای می ساختیم که حداقل نیرو و حداکثر کارآیی را داشته باشد؛ ضمن اینکه هر اصلاحاتی هزینه هایی دارد و باید یک نفر فداکاری کند و این کار امکانپذیر است.
وزیرصنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه قوانین مزاحم را احصاء کرده ایم، اظهار داشت: برای فعالیت معادن راکد مطمئنا مخالفت هایی شروع می شود اما ما سه ماه مهلت دادیم ا تعیین تکلیف کنند چونکه افرادی سال ها مجوز فروشی کرده و مجوز به 10 واسطه داده شده که باید این محدوده ها به مزایده گذاشته شود و این در اختیار شورای معادن استان است که باید با همکاری دستگاههای نظارتی به افرد اهل واگذار کنند.
وی اظهار نمود: از کل جغرافیای ایران تنها سه درصد قلمرو اکتشافی معادن ماست و مابقی توسط منابع طبیعی، محیط زیست و انرژی اتمی گرفتار شده و البته از همین سه درصد پهنه اکتشافی تنها در 10 درصد اکتشاف صورت گرفته است.
رزم حسینی در بخش دیگری از سخنانش بیان نمود: ما قانون را به نفع توسعه کشور خم می نماییم ولی قانون شکنی نمی نماییم و مسؤلان استان کرمان با اتحاد استانی و ظرفیت ها می توانید استان کرمان را بسازید.
وزیر صمت ضمن اشاره به اینکه ظریت هایی در کشور وجود دارد که امکان ساخت داخل را بسیار بالا می برد، اظهار داشت: در خودروسازی کار را آغاز کردیم هرچند مافیای بزرگی دارد و آنها حتی روزنامه و خبرنگار دارند اما ساخت داخل را دنبال می نماییم.
وی ضمن اشاره به ضرورت حذف امضاهای طلایی اظهار داشت: تفویض اختیارات را دنبال می نماییم و چند استان پایلوت را اعلام خواهیم کرد و باید لوازم حقوقی هم فراهم گردد و اختیارات را می دهیم تا استان ها تنفس کنند و خودشان تصمیم بگیرند.
رزم حسینی ضمن اشاره به اعداد تأمین مالی واحدهای تولیدی در سالهای 97 و 98 بیان نمود: 30 درصد از تسهیلات پرداخت شده سهم بنگاه های کوچک و خرد است، در حالیکه 75 درصد اشتغال در این بخش است و 90 درصد از 970 هزار میلیارد تومان تسهیلات اعطائی به 10 درصد افراد تسهیلات داده شده و این توزیع ناعادلانه ثروت، حاشیه نشینی و بیماری اقصادی است.
وی بیان نمود: تلاش می نماییم در حوزه صنعت، معدن و تجارت مکانیزمی فراهم گردد که تأمین مالی توسط وزارتخانه، بنگاه های توسعه گرا و بخش خصوصی برای پشتیبانی کردن بنگاه های کوچک صورت گیرد که ایده موفق و خوبی است و حتما مورد اقبال همه خواهد بود که منابع را مدیریت شده به اهلش بدهیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه ضمن اشاره به درخواست های مطرح شده در جلسه امروز اظهار نمود: راه آهن جیرفت باید به شبکه سراسری وصل شود که کار در دولت یازدهم شروع شده و حاضر هستیم کمک نماییم و شرکتهای توسعه گرای وزارتخانه را در این کار مشارکت بدهیم و باید کار دنبال شود.
وی ادامه داد: خط دوم انتقال آب از خلیج فارس را در دهه فجر با حضور رئیس جمهور آغاز می نماییم و انتقال آب از دریای عمان از چابهار شروع شده و کارها در حال انجام می باشد و امیدواریم عملیات اجرایی در این پروژه بزودی آغاز شود.
رزم حسینی در انتها ضمن اشاره به اینکه مردمی کردن اقتصاد قابل انجام است، اظهار داشت: الگوی اقتصاد مقاومتیِ قلعه گنج در سرتاسر استان خراسان در حال اجراست.1399/10/19
12:58:53
0.0 / 5
1366
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , حقوق , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
فوری خرید