چراغ سبز سازمان حمایت به افزایش قیمت دستمال كاغذی

چراغ سبز سازمان حمایت به افزایش قیمت دستمال كاغذی

فوری خرید: به دنبال انتقادات تولیدکنندگان دستمال کاغذی نسبت به افزایش قیمت ماده اولیه این محصول، معاون نظارت بر کالاهای مصرفی و شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از این تصمیم دفاع کرد. این در حالیست که قیمت بیشتر کالاهای اساسی امسال با موافقت این سازمان و ستاد تنظیم بازار بیش از یک دفعه افزایش یافته است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، بتازگی دبیر انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی ایران از احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت دستمال کاغذی به دنبال موافقت سازمان حمایت با افزایش قیمت مواد اولیه این محصول (تیشو) آگاهی داد و اظهار داشت که در صورت اجرای افزایش قیمت تیشو، قیمت هر بسته دستمال کاغذی به ۱۰ هزار تومان می رسد، اما بازار کشش این افزایش قیمت را ندارد؛ چونکه قدرت خریدی وجود ندارد.
علیرضا یزدان پناه، عضو انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی ایران نیز در گفت و گو با ایسنا، از موافقت سازمان حمایت با افزایش قیمت تیشو انتقاد نمود و از مقامات مسئول خواست از افزایش قیمت تیشو جلوگیری نمایند تا موجب تعطیلی واحدهای تولیدی و فشار مضاعف به مردم نشود.
اما سید داوود موسوی، معاون نظارت بر کالاهای مصرفی و شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه تیشو مشمول قیمت گذاری تثبیتی نیست، اظهار نمود: افزایش قیمت بیشتری مدنظر تولیدکنندگان تیشو بود، اما با بررسی های صورت گرفته از اسناد و مدارک واحد تولیدی مشخص شد که افزایش قیمت ۲۲ درصدی قابل اعمال است.
وی در پاسخ به سبب افزایش قیمت این ماده اولیه تولید دستمال کاغذی توضیح دقیقی نداد و اظهار داشت: بطور کلی افزایش قیمت هر کالایی ناشی از افزایش هزینه های تولید آن ازجمله دستمزد و مواد اولیه، یعنی مولفه های موثر و قیمت تمام شده است.
این مقام مسئول در پاسخ به انتقادات تولیدکنندگان دستمال کاغذی نیز اظهار داشت: دستمال کاغذی هم مشغول قیمت گذاری نیست و آنها می توانند با ارائه اسناد و مدارک درباره افزایش قیمت مواد اولیه خود، قیمت محصول خودرا بالا برند. بطور کلی افزایش قیمت تیشو بر طبق بررسی کارشناسی صورت گرفته و تغییر قیمت از نظر سازمان حمایت با چارچوب قانونی مغایرتی نداشته است.
گفتنی است که امسال با موافقت ستاد تنظیم بازار، سه بار قیمت تخم مرغ، دو بار قیمت مرغ، دو بار قیمت لبنیات، دو بار قیمت انواع شوینده و دو بار قیمت لوازم خانگی افزایش یافت.
همین طور برمبنای تازه ترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) قیمت ۲۰ قلم کالا از انواع خوراک دام و طیور، صیفی جات، میوه، حبوبات و برنج و همین طور آهن آلات در آبان ماه امسال بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته و بین ۲ تا ۴.۵ برابر شده و ۲۷ کالا هم بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشتند.1399/11/03
13:31:37
0.0 / 5
1333
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فوری خرید