ارائه راهكارهای دانش بنیان برای ۲۷ نیاز صنایع نان و غلات

ارائه راهكارهای دانش بنیان برای ۲۷ نیاز صنایع نان و غلات

فوری خرید: در رویداد ارائه نیازهای فناورانه صنایع ماکارونی نان و غلات 124 شرکت دانش بنیان برای 27 نیاز بخش صنعت راهکارهای فناورانه ارائه کردند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، رویداد ارائه نیازهای فناورانه صنایع ماکارونی، نان و غلات در مرکز نوآوری صنعت غذا با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شد.
در این رویداد ۱۶ شرکت فعال در حوزه ماکارونی، غلات و نان، در حوزه های مختلف صنعتی، ۲۷ نیاز فناورانه خودرا در این رویداد مطرح نمودند و ۱۲۴ شرکت دانش بنیان حاضر در آن راهکارهای فناورانه برای پاسخگویی به این نیازها ارائه کردند.
با برگزاری نشست های رو در رو میان صاحبان صنایع و فعالان شرکت های دانش بنیان، تعامل میان نوآوری کسب وکارها و پیوندشان با صنعت محقق شد.
در حاشیه رویداد ارائه نیازهای فناورانه صنایع ماکارونی، نان و غلات، ۲ پنل سیاستی و انتقال تجربه انجام شد و در آنها ضمن شناخت موانع و چالش ها، ظرفیت ها و توانمندی های این حوزه معرفی گردید و موارد گوناگونی مورد بحث قرار گرفت.
ایجاد بستر تعامل و هم زبانی میان صنایع و شرکت های دانش بنیان
در مراسم اختتامیه این رویداد، سعید منجم زاده معاون مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به ایجاد بسترهای حمایتی برای ایجاد پیوند میان ظرفیت های بالقوه صنایع و نوآوری شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عزم خودرا جزم کرده است تا فصل مشترکی میان صنایع و شرکت های دانش بنیان ایجاد شود. تعامل و همراهی این دو حوزه با یکدیگر می تواند زمینه ساز توسعه اقتصاد دانش بنیان شود.
وی با اشاره به آمادگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای دانش بنیان شدن صنایع کشور اظهار داشت: با ایجاد فضای لازم و حمایت های اجرائی، سعی کردیم نوآوری را به صنایع وارد نماییم و برای ایجاد یک زبان مشترک میان این دو بخش، حمایت های مالی و معنوی را در دستور کار قرار دادیم که خوشبختانه منجر به نقش آفرینی قابل توجه دانش بنیان ها در صنایع کشور شد.
منجم زاده، با اشاره به اینکه حالا زبان مشترک میان حوزه دانش بنیان و صنعت شکل گرفته است، اضافه کرد: قبل از این بستری برای همراهی صنایع و دانش بنیان ها وجود نداشت، اما با ایجاد سازوکارهایی مانند ایجاد مراکز نوآوری در دل صنایع، پشتیبانی از کسب وکارهای دانش بنیان تولیدی و صنعتی، حالا نقش زیست بوم دانش بنیان در صنایع مختلف مانند نفت، گاز و پتروشیمی پررنگ تر از گذشته است. هم اکنون این شرکتها از ظرفیتی برخوردار می باشند که می توانند بزرگ ترین نیازهای صنایع بالادستی و دفاعی ما را تامین کنند.
معاون مرکز شرکتها و مؤسسات دانش بنیان، برگزاری سلسله رویدادهای ارائه نیازهای فناورانه صنایع را زمینه ساز ایجاد انگیزه در فعالان فناور و تحول اقتصاد کشور دانست و اظهار داشت: بسیاری از این فنآوری ها که در تعامل میان فناوران و صاحبان صنایع نان، غلات و ماکارونی مورد توافق قرار گرفت، می تواند به دیگر حوزه ها نیز تعمیم یافته و علاوه بر رفع نیازهای این صنایع، راه توسعه دیگر صنایع را نیز هموار کند.
وی ادامه داد: اگر این نیازها به توانمندی ها برسد و اشتراک بین صاحبان صنعت در قسمت های مختلف زنجیره ارزش شکل بگیرد، به شکل گیری پلتفرمی یکپارچه منجر خواهد شد که تمامی فعالان یک صنعت از آن بهره ببرند. این رویکرد در تمامی کشورهای پیشرفته وجود دارد و ضمن کاهش هزینه ها تولیدات با کیفیت تری را به همراه خواهد داشت.
برمبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، منجم زاده با تاکید بر پیوند صنایع بزرگ به حوزه دانش بنیان برای برخورداری از حمایت های معاونت علمی و فناوری از فعالان این زیست بوم افزود: تعداد اندکی از صنایعی که نیازهایشان را در این رویداد ارائه کردند دانش بنیان شده اند؛ از این ظرفیت برخورداریم که با پشتیبانی از ایجاد شرکت های دانش بنیان از دل صنایع، حمایت های پیش بینی شده در قانون را به این صنایع ارائه دهیم. معافیت های مالیاتی و گمرکی، امریه سربازی افراد کلیدی شرکت های دانش بنیان یا حمایت های توانمندسازی تنها قسمتی از ۱۱۰ سرفصل حمایتی پیش بینی شده برای حمایت و رونق شرکت های دانش بنیان است.
منبع:

1399/12/16
23:10:43
0.0 / 5
1478
تگهای خبر: اقتصاد , تجربه , صنایع , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
فوری خرید