نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس:

جهاد دانشگاهی لرستان در پرورش گونه های سازگار گیاهان دارویی پیش قدم است

جهاد دانشگاهی لرستان در پرورش گونه های سازگار گیاهان دارویی پیش قدم است

به گزارش فوری خرید لرستان نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در کشت گیاهان دارویی و پرورش نژادهای خوب و گونه های سازگار گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی لرستان پیش قدم است.


دکتر مهرداد ویس کرمی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به بازدیدی که از مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی لرستان داشته، اظهار نمود: جهاد دانشگاهی یکی از مراکزی است که در بعضی عرصه ها نظیر پژوهش و گشودن راه های جدید و مسائل علمی سابقه خوبی دارد.
وی افزود: جهاد دانشگاهی یکی از رویش های انقلاب و یکی از افتخارات جمهوری اسلامی در حوزه مطالعات و تحقیقات به حساب می آید.
ویس کرمی اضافه کرد: در مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی واقع در محل بام لرستان یک سری کارهای تحقیقاتی روی گیاهان دارویی در حال انجام می باشد.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در کشت گیاهان دارویی و پرورش نژادهای خوب و تعیین گونه های سازگار گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی لرستان پیش قدم است.
وی با اشاره به اینکه به لحاظ فضا و مکان کمبودهایی وجود دارد، افزود: باید امکانات و فضای لازم در اختیار این نهاد در جهت توسعه کشت گیاهان دارویی قرار داده شود و منابع طبیعی استان برای توسعه این فضاها همکاری لازم را با آنها داشته باشد.
ویس کرمی کشت گیاهان دارویی را یکی از مزیت های برتر لرستان عنوان نمود و با اشاره به اینکه باید تلاش شود گونه های دارویی که با اقلیم و شرایط استان سازگار است تولید و برای کشت در اختیار کشاورزان قرار گیرد، تصریح کرد: کشت گیاهان دارویی می تواند یکی از بهترین فرصت های استان برای ایجاد اشتغال، درآمدزایی و... باشد.
وی اظهار داشت: کارهای خوبی توسط جهاد دانشگاهی در بام لرستان انجام شده و باید در کنار آن از صنایع تبدیلی برای تهیه عصاره گیاهان استفاده گردد و این محصولات با بسته بندی و برند استان صادر شود.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: لرستان به لحاظ تنوع گونه های گیاهی یکی از استان های بسیار ممتاز کشور است به طوریکه به اندازه ۷۰ درصد اتحادیه اروپا تنوع گونه های گیاهی داریم.
وی خاطرنشان کرد: لرستان قابلیت تبدیل به قطب تولید گیاهان دارویی کشور را دارد.
منبع:

1400/02/06
13:51:02
5.0 / 5
1404
تگهای خبر: صنایع , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فوری خرید