افزایش ۱۱۶ درصدی قیمت نوشابه

افزایش ۱۱۶ درصدی قیمت نوشابه

به گزارش فوری خرید در جریان روند افزایشی قیمت خوارکی ها و آشامیدنی ها از سال قبل تا کنون، قیمت هر بطری نوشابه نسبت به سال گذشته تا ۱۱۶ درصد افزایش داشته است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، آمارهای رسمی انتشار یافته از جانب مرکز آمار در ارتباط با تورم فروردین از این حکایت داشت که هزینه خرید خوارکی ها و آشامیدنی در مقایسه با فروردین سال گذشته ۶۳.۵ درصد افزایش پیدا کرده است.
این در شرایطی است که بررسی جزئی تر آمار تورم نشان داده است گروه «چای، قهوه، کاکائو، نوشابه و آبمیوه و نوشابه های غیر الکلی» با ۷۵.۱ درصد جزو کالاهای قرار دارد که بالاترین سطح افزایش قیمت نسبت به سال قبل را به خود مختص کرده است.
در میان این اقلام نوشابه گازدار در مقایسه با سال گذشته ۱۱۶.۶ درصد و نسبت به اسفند ۴.۶ درصد گران شده است؛ به صورتی که هر بطری ۱.۵ لیتری نوشابه در فروردین سال قبل حدود ۴۵۵۰ قیمت داشته که در فروردین سالجاری به صورت متوسط به ۹۸۶۰ تومان افزایش پیدا کرده است و حتی تا ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان هم فروش رفته است.
بررسی قیمت این کالا در طول یک سال قبل هم مبین آن است که به صورت متوسط هر بطری نوشابه در اردیبهشت ماه ۴۶۴۰ تومان، خرداد ۴۸۲۵، تیر ۵۳۲۶، مرداد ۶۲۳۷، شهریور ۶۸۲۵، مهر ۷۳۲۰، آبان ۸۰۵۶، آذر ۸۶۸۵، دی ۸۹۹۶، بهمن ۹۱۷۵ و اسفند ۹۴۳۸ تومان فروش رفته است.
گفتنی است که در فروردین ماه سال جاری هر سه شاخص اصلی تورم با افزایش همراه شد و نرخ تورم سالانه ۳۸.۹ و تورم نقطه به نقطه و به شکلی میزان افزایش قیمت کالا و خدمات نسبت به سال گذشته ۴۹.۵درصد بوده است، جریانی که از سال قبل و حتی سال ۱۳۹۸ ادامه پیدا کرده و مرکز آمار هم اخیر طی گزارشی این روند افزایشی تورم در یکی دو سال قبل را تائید کرده بود.
منبع:

1400/02/19
15:40:08
5.0 / 5
1236
تگهای خبر: خدمات , خرید , فروش , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
فوری خرید