روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

افزایش قیمت كالاها پذیرفتنی نیست

افزایش قیمت كالاها پذیرفتنی نیست

دویست و سی ویکمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز سه شنبه به ریاست رییس جمهوربرگزار شد، در شروع این جلسه گزارشی از وضعیت قیمت کالاهای اساسی و اقلام مصرفی و ضروری مردم و اقدامات انجام شده برای حفظ تعادل در قمیت از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه گردید.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با تاکید بر مصوبه دولت بر کنترل و جدیت در عدم افزایش قیمت ها، اظهار داشت: دولت صریحا تاکید و اعلام نموده است افزایش قیمت کالاها به ویژه اقلام ضروری مردم به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است با جدیت و با هماهنگی دستگاه های ذیربط، (اصناف و تولید گنندگان ) نسبت به کنترل قیمت ها و ممانعت از افزایش آنها اقدام نماید و مانع از فشار مضاعف به زندگی و معیشت مردم در وضعیت فعلی اقتصادی شود.
در ادامه این جلسه وضعیت عرضه و تقاضای رمز ارزها در اقتصاد ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بانک مرکزی گزارشی از وضعیت تولید وتبادل رمزارزها در اقتصاد ایران را ارائه کرد.
رییس جمهور درباب فعالیت ها در زمینه ارز دیجیتال و رمز ارزها با تاکید بر ضرورت حفظ و پشتیبانی از منافع ملی در این عرصه، اظهار داشت: امروزه برنامه هوشمند سازی اقتصاد یک الزام محیطی است و بایستی نسبت به الزامات حقوقی و فنی این مساله با دقت و حساسیت عمل کرد و برای تدوین راهبرد پویا در این عرصه و نقش آن در اقتصاد کلان کشور اقدامات لازم صورت گیرد.
روحانی با تاکید براینکه آگاهی مردم در این عرصه لازم است و باتوجه به مخاطرات قابل توجه در زمینه مبادلات رمزارزها، از ورود غیر کارشناسانه در این عرصه باید اجتناب شود، اشاره کرد: باید برای قانونمند شدن فعالیت رمز ارزها و صیانت از سرمایه مردم در این عرصه هرچه سریعتر چاره اندیشید و قوانین و دستورالعمل های لازم را وضع و ابلاغ نمود.
رییس جمهور با اشاره به پدیده جدید رمز ارزها و اقتضائات و الزامات آن اضافه کرد: دستگاه های مسئول در زمینه بازار سرمایه با همکاری رسانه ها و فضای مجازی در حوزه اطلاع رسانی، آموزش و آگاهی بخشی مردم نسبت به این پدیده و دستورالعمل ها و قوانین آن فعالیت موثر داشته باشند.
روحانی اشاره کرد: تولید رمزارز تا اختتام شهریور ماه اکیدا ممنوعست و وزارت خانه های اطلاعات، ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیرو مسئول برخورد و قطع برق این مراکز هستند.1400/03/18
13:40:47
5.0 / 5
1228
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فوری خرید