رئیس اتحادیه قنادان، خشكبار و بستنی البرز:

قیمت جعبه شیرینی از خود شیرینی بیشتر شده است

قیمت جعبه شیرینی از خود شیرینی بیشتر شده است

فوری خرید: رئیس اتحادیه قنادان، خشكبار و بستنی البرز با اشاره به گرانی آجیل در بازار اظهار داشت: در این شرایط مردم آجیل نخرند و به جای آن از انواع شیرینی و شكلات كه قیمت بهتری دارد استفاده كنند.


سید رضا امامی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه كرد: جعبه شیرینی از خود شیرینی هم گرانتر شده است، قبلاً جعبه شیرینی كیلویی 4000 تومان بود اما الان به ۱۹ هزار تومان رسیده، قیمت مواد اولیه قنادی هم چهار برابر شده است.
ایشان سپس اضافه كرد: قیمت شیرینی با این وجود ثابت مانده است، البته صحبت هایی برای افزایش ۱۴ درصدی قیمت آن شده كه تایید یا رد آن به نظر مسئولین بستگی دارد.
امامی اظهار نمود: از آجیلی كه برای شب یلدا توسط قنادان تهیه شده بود فقط ۱۰ درصد آن فروش رفته و مابقی به همان صورت در قنادی ها مانده است.
وی، علت افزایش قیمت آجیل را صادرات و سرمای فصل بهار عنوان نمود و درباب قیمت شكلات های ایرانی اظهار داشت: شكلات ایرانی كیلویی ۶۰ هزار تومان و هر كیلو شكلات تلخ ۸۰ هزار تومان است، البته این قیمت ها مربوط به با كیفیت ترین برند شكلات است و بطور كلی قیمت شكلات از ۲۰ هزارتومان آغاز می شود.
امامی با اشاره به قیمت انواع مختلف شیرینی اشاره كرد: قیمت شیرینی با عنایت به خشك یا تر بودن و كیفیت آن متغیر است؛ ارزان ترین شیرینی در بازار، كیك یزدی با قیمت هر كیلو 15 هزار تومان است.
1397/12/15
22:19:23
5.0 / 5
5237
تگهای خبر: بازار , صادرات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
فوری خرید