معاون اول رییس جمهور:

دولت به دنبال خودکفایی در تولید کاغذ در کشور است

دولت به دنبال خودکفایی در تولید کاغذ در کشور است

فوری خرید: جلسه بررسی مسائل و مشکلات مربوط به خودکفایی تولید کاغذ در کشور و تامین کاغذ مطبوعات و نشر بامداد امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار و تصمیمات لازم برای حل این مسائل گرفته شد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، محمد مخبر در این نشست با تاکید بر این که دولت به دنبال خودکفایی در تولید کاغذ در کشور است، گفت: تلاش جدی دولت این است که ضمن تامین نیاز فعلی مطبوعات و نشر و چاپ، موانع پیش روی کارخانه ها و واحدهای تولیدی کاغذ را نیز برطرف کند تا با اتکا به توان داخلی، به سمت خودکفایی در تامین کاغذ حرکت نماییم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونین امور مطبوعاتی و امور فرهنگی این وزارتخانه نیز در این نشست گزارش هایی از میزان تخصیص ارز و واردات کاغذ طی سه سال اخیر ارائه کردند و به تشریح مشکلات و نیازهای مطبوعات و نشر و چاپ کشور و نیز مسائل فراروی کارخانه های تولید کننده کاغذ پرداختند.
در این جلسه که وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز حضور داشت، راهکارهای تامین ارز برای رفع نیاز فعلی مطبوعات به کاغذ و نیز ملزومات فعال سازی ظرفیت کارخانه های تولید کاغذ مورد بحث و بررسی قرار گرفت و قرار شد در اسرع وقت نیازها و موانع پیش روی کارخانه های تولید کننده کاغذ احصاء و تصمیمات لازم برای حل این مسائل اتخاذ شود.
در این جلسه همین طور بعد از بحث و تبادل نظر قرار شد کاغذ مورد نیاز برای رفع نیاز فعلی مطبوعات به سرعت تامین شده و مشکلات پیش روی کارخانه های تولید کننده کاغذ حل و فصل شود به شکلی که کشور ظرف مدتی معین به خودکفایی کاغذ برسد.
منبع:

1400/08/11
22:58:34
5.0 / 5
642
تگهای خبر: واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فوری خرید