وزیر جهادكشاورزی تاكید كرد

لزوم توسعه گلخانه ها در استان زنجان

لزوم توسعه گلخانه ها در استان زنجان

زنجان وزیر جهادکشاورزی اظهار داشت: برای توسعه گلخانه ها در استان زنجان ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص خواهد یافت تا شاهد توسعه در این بخش باشیم.سیدجواد ساداتی نژاد، امشب (۲۷ آبان ماه) در جلسه شورای اداری استان که با حضور رئیس جمهور و هیئت همراه در دانشگاه زنجان برگزار شد، اظهار نمود: در حوزه کشاورزی، استان زنجان با دو مشکل و ضعف مواجه می باشد که یکی از این موارد سطح پایین گلخانه ها و دیگری کمبود صنایع تبدیلی کشاورزی است که در همین رابطه مصوبه ای برای اختصاص تسهیلات بانکی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه استان زنجان دارای مزایای زیادی برای توسعه کشاورزی است که یکی از این موارد موقعیت سوق الجیشی استان است که می تواند به تأمین کننده محصولات کشاورزی منطقه تبدیل گردد و موید این امر حضور ۴۵ درصد از جمعیت کشور در شعاع ۳۵۰ کیلومتری استان است.

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه استان زنجان در تهیه نقشه کاداستر جزو استانهای پیشتاز به شمار می آید، اضافه کرد: از ۲۲ بهمن ماه سال جاری جشن واگذاری سند تک برگی اراضی کشاورزی در شهرهای مختلف استان آغاز خواهد شد.

ساداتی نژاد همینطور ضمن اشاره به این که استان زنجان در حوزه کشاورزی ۲ درصد تولید محصولات کشور را بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: سهم حوزه کشاورزی در ارزش افزوده استان ۱۷ درصد است و ۳۲ درصد اشتغال استان در ارتباط با این حوزه می شود و همه ساله شاهد صادرات ۳۵ میلیون دلاری محصولات کشاورزی از این استان هستیم.

وی در ادامه به مصوبات سفر رئیس جمهور به استان زنجان در حوزه کشاورزی اشاره نمود و خاطرنشان کرد: ۵.۵ میلیارد تومان برای انتقال آب آشامیدنی عشایر در نظر گرفته شده است و در بحث سامانه های نوین آبیاری ۱۰۰ میلیارد اختصاص داه شد. همینطور ۱۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل ۱۰ سد معیشتی و ۱۵ میلیارد تومان برای انتقال آب کشاورزی از سد کینه ورس در نظر داریم. برای تکمیل زیرساخت های شهرک های کشاورزی ۵۰ میلیارد تومان و برای تجهیز ناوگان سمپاشی ۱۰ میلیارد در نظر داریم. برای تکمیل طرح های آبخیزداری هم ۱۰۰ میلیارد تومان در اختیار استان قرار خواهیم داد.

وزیر جهادکشاورزی به بازدید خود از شهرستان خدابنده هم اشاره و تصریح کرد: اهالی منطقه مطالباتی همچون توجه به ایجاد زیرساخت های ورزشی، بهره مندی از حق آبه سرگلابر و تالوار، توجه به زیرساخت های گردشگری با عنایت به وجود غارهای کتله خور و زرین و استمهال وام های کشاورزی دارند.
1400/08/28
14:02:27
5.0 / 5
514
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فوری خرید