محموله جدید واکسن کرونا وارد کشور شد

محموله جدید واکسن کرونا وارد کشور شد

به گزارش فوری خرید سخنگوی گمرک اظهار داشت: با ورود دو محموله واکسن سینوفارم به کشور میزان واکسن های وارده به ۱۵۲ میلیون و ۵۰۸ هزار و ۳۰۸ دوز رسید.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، سید روح الله لطیفی اظهار داشت: محموله های ۸۸و ۸۹ واکسن به میزان ۴۰۰ هزار دوز و ۲ میلیون دز با برند سینوفارم در ایام اخیر از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) به صورت حمل یکسره ترخیص شد که با اضافه شدن این میزان واردات واکسن به ۱۵۲ میلیون و ۵۰۸ هزار و ۳۰۸ دوز رسید.
وی اضافه کرد: با ورود این دو محموله واکسن سینوفارم وارده به ۱۳۴ میلیون و ۴ هزار و ۴۹۸ دوز رسید.
لطیفی در مورد واردات سایر واکسن های کرونا اظهار داشت: بعد از سینوفارم، واکسن آسترازنکا به میزان ۱۳ میلیون و ۲۸۷ هزار و ۶۱۰ دوز، اسپوتنیک ۴ میلیون و ۹۱ هزار و ۲۰۰ دوز و باهارات با یک میلیون و ۱۲۵ هزار دوز از مسیر فرودگاه امام خمینی (ره) وارد کشور شد و به صورت حمل یکسره و بدون توقف ترخیص شد.
سخنگوی گمرک اضافه کرد: به علت تولید مناسب واکسن در داخل، میزان بالای واکسیناسیون و واردات مناسب در چند ماه اخیر، احتیاج به واردات واکسن کرونا کاسته شده است.
لطیفی تصریح کرد: گمرک جمهوری اسلامی ایران از آغاز فراگیری کرونا، اقدامات ویژه ای را برای ترخیص فوری اقلام مقابله با کرونا در دستور کار قرار داده و هم اکنون هم این رویه ادامه دارد و بمحض ورود واکسن یا کالاهای مرتبط، با تصمیم ستاد ملی کرونا یا مسؤلان وزارت بهداشت، محموله های وارده با حداقل اسناد و کمترین ایستایی ترخیص خواهد شد.
وی اضافه کرد: دو میلیون بسته کیت تشخیص کرونا، اهدایی سازمان بهداشت جهانی هم در ایام اخیر از گمرک ترخیص شده و تحویل وزارت بهداشت شده است.


منبع:

1400/10/14
19:01:36
5.0 / 5
1000
تگهای خبر: ترخیص , كالا , گمرك , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فوری خرید