رئیس سازمان حمایت:

در بعضی کالاها هزینه توزیع تا ۱۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است

در بعضی کالاها هزینه توزیع تا ۱۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است

به گزارش فوری خرید رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ضمن اشاره به این که متوسط مازاد قیمت هزینه توزیع کالاها ۴۰ درصد است، اظهار داشت: این ۴۰ درصد مازاد عدد بزرگی است که با اجرای پروژه درج قیمت تولیدکننده کم می شود. البته در بعضی از این کالاها حتی تا ۱۲۰ درصد هزینه توزیع افزایش داشته که نوعی اجحاف به حقوق مصرف کننده است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، به نقل از شاتا، عباس تابش در نشست مشترک وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت کشور اظهار نمود: یکی از سیاست های دولت کاهش هزینه های تأمین و توزیع کالاست و با اجرای این سیاست مطمئناً بخش گردشگری هم رونق می یابد چون که هزینه های توزیع کالا (سفر) کم خواهد شد. همینطور اجرای پروژه درج قیمت تولید کننده بعنوان یکی از پروژه های تحولی وزارت صنعت، معدن و تجارت در همین راستا است.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به اینکه تا پیش از این سه قیمت مصرف کننده (روی کالا، روی شلف و روی بارکد صندوق الکترونیکی فروشگاهها) وجود داشت، خاطرنشان کرد: در جهت سیاست و پروژه جدید شفاف سازی قیمتی، به جای قیمت مصرف کننده روی کالاها قیمت تولیدکننده درج می شود و فاصله میان قیمت تولید کننده و قیمت مصرف کننده بعنوان هزینه توزیع محاسبه و در نظر گرفته می شود و قیمت مصرف کننده روی شلف به اطلاع مردم می رسد.
اطلاعات فروش درب کارخانه ۸۴ هزار قلم کالا را داریم
تابش با بیان این که برای ۸۴ هزار قلم کالا اطلاعات فروش درب کارخانه موجود است، اظهار داشت: در بعضی از این کالاها حتی تا ۱۲۰ درصد هزینه توزیع افزایش داشته که نوعی اجحاف به حقوق مصرف کننده است.
او همینطور با اشاره به اینکه باید فرهنگ سازی لازم برای اجرای دقیق سیاست درج قیمت تولید کننده صورت گیرد، تصریح کرد: متوسط مازاد قیمت هزینه توزیع کالاها ۴۰ درصد است. این ۴۰ درصد مازاد تحویل عدد بزرگی است که با اجرای پروژه درج قیمت تولیدکننده کم می شود و طبیعی است که در راه اجرا این پروژه مقاومتهایی هم از سوی برخی سودجویان به وجود آید.
اجرای سیاست درج قیمت تولیدکننده با تایید بخش خصوصی بوده است
وی با تکیه بر این که بیشترین جلسات با بخش خصوصی و ذینفعان برای اجرای پروژه برگزار شده، اعلام نمود: هر سیاستی که ابلاغ کردیم مهر تایید بخش خصوصی را هم داشته است که این سیاست هم در همین مسیر بوده است و در اجرای آن هم بخش خصوصی و هم دولت هم افزایی دارند.
کاهش نسبی قیمتی در اقلام مشمول درج قیمت تولیدکننده
رئیس سازمان حمایت با بیان این که ۳۳۰۰ قلم کالا در این مرحله مشمول درج قیمت تولیدکننده هستند، اظهار داشت: در اقلامی که قیمت تولیدکننده درج شده، به نسبت شاهد کاهش قیمتی بوده ایم.


منبع:

1400/11/11
23:24:04
5.0 / 5
410
تگهای خبر: حقوق , خصوصی , صنایع , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
فوری خرید