معاون روابط كار وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی خبر داد؛

ساماندهی بنگاه های اقتصادی وابسته به وزارت تعاون

ساماندهی بنگاه های اقتصادی وابسته به وزارت تعاون

به گزارش فوری خرید مشهد ـ معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ساماندهی بنگاه های اقتصادی وابسته به وزارت تعاون از اقدامات درحال انجام وزارت است.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، علی حسین رعیتی فرد عصر یکشنبه در مراسم معارفه مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در مشهد، اظهار نمود: صندوق بازنشستگی باید درآمدشان با ارائه خدماتی که انجام می دهند، برابر شود.
وی افزود: این صندوق ها باید درآمدشان با ارائه خدماتی که انجام می دهند برابر شود که این امر نیازمند تلاش ویژه است که این اتفاقات درحال رقم خوردن است.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تلاش می نماییم از همه ظرفیت ها برای بهبود شرایط کارگری و کارفرمایی استفاده نمائیم، اضافه کرد: یکی از دغدغه ها حقوق و دستمزد است که دراین زمینه تا حالا جلسات مختلفی برگزار شده تا بتوانیم دغدغه کارگران و جامعه کارفرمایی را به سرانجام برسانیم.
وی در ادامه اضافه کرد: در خراسان رضوی حدود سه میلیون نفر جامعه هدف وزارت تعاون هستند.
رعیتی فرد بیان کرد: این جمعیت نیازمند تلاش ویژه مدیران وزارتخانه است، مدیر قبلی که امروز تودیع شد تلاش بسیاری کرد که آرامش بر استان حاکم باشد و قانون برای او اصل بود، در انتخاب مدیر جدید نیز به دنبال این بودیم فردی انتخاب گردد که دغدغه ها را بداند و سابقه و تجربه لازم را داشته باشد.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: رفع فقر مطلق مورد تاکید رییس جمهور است که با اصلاح نظام یارانه ای، باید بتوانیم دهک های پایین را کمک نماییم.
وی افزود: مردم نیز از دولت انقلابی و مردمی توقع دارند که به داد محرومان و مستضعفان برسد که این بخش محور کار وزارت تعاون است.
رعیتی فرد با اشاره به اینکه زیست بوم اشتغال از دیگر مواردی است که پیگیر هستیم، اضافه کرد: دغدغه اشتغال مردم باید با بهره گیری از ظرفیت های موجود هر استان رفع گردد.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار نمود: ساماندهی بنگاه های اقتصادی وابسته به وزارت تعاون از دیگر اقدامات در حال انجام می باشد، بنگاه هایی که در سالیان متمادی شاید به صورتی مأمن موضوعات خاصی شده بود، با تلاش ویژه تیم های اقتصادی وزارتخانه ساماندهی خواهند شد.
وی اظهار داشت: این وزارتخانه در هر ماه ۳۰ هزار میلیارد تومان برای بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی حقوق پرداخت می کند، ۱۸ هزار میلیارد تومان برای صندوق تامین اجتماعی و بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان هم برای صندوق بازنشستگی کشوری است.
رعیتی فرد افزود: در سه چهار ماه نخست فعالیت دولت سیزدهم، دستکم برای این پرداخت ها پنج هزار میلیارد تومان کسری داشتیم که از بانکها استقراض شد اما طی ۲ ماه اخیر با اقداماتی که در بنگاه های اقتصادی صورت گرفت، روند استقراض به صفر رسید.
معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: امیدواریم بنگاه های اقتصادی نقش خودرا برای ارائه خدمت به جامعه بازنشستگی مستمری بگیر و جامعه کارگری به خوبی ایفا کنند.
شفافیت، صداقت و نوآوری جزو اصول کار است
در ادامه این مراسم، محمد امین بابایی، سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی اظهار نمود: باید به شکلی کار و عمل کرد تا در هنگام واگذاری مسؤولیت پشیمان نبوده و از هیچ تلاشی دریغ نکرده باشیم.
سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با اعلان اینکه شفافیت صداقت و نوآوری جزو اصول کار ما است، اضافه کرد: در حوزه فرهنگی و اجتماعی و ارتقای فرهنگ کار هم باید سرمایه گذاری ویژه صورت گیرد.
در این مراسم از کوشش های حمیدرضا پناه قدردانی و محمدامین بابایی نیز بعنوان سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی معرفی گردید.


منبع:

1400/12/11
08:19:16
5.0 / 5
522
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , تجربه , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فوری خرید