سفارش های کارخانه ای ایالات متحده کاسته شده است؟

سفارش های کارخانه ای ایالات متحده کاسته شده است؟

به گزارش فوری خرید سفارش های جدید برای کالاهای ساخت ایالات متحده در ماه فوریه به علت کمبود مداوم مواد و تغییر هزینه ها به سمت خدمات، کاهش پیدا کرد اما تولید همچنان با موجودی کم ادامه دارد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، وزارت بازرگانی آمریکا اعلام نمود که سفارشات کارخانه در ماه فوریه ۰.۵ درصد کاسته شده است. داده های ژانویه اندکی بالاتر بود تا نشان دهد که سفارش ها به جای ۱.۴ درصد که پیش از این گزارش شده بود، ۱.۵ درصد افزایش پیدا کرده است. کاهش سفارشات کارخانه در ماه فوریه مطابق با انتظارات اقتصاددانان بود.

تولید، ۱۲ درصد از اقتصاد ایالات متحده را تشکیل می دهد. نظرسنجی موسسه مدیریت تأمین (ISM) نشان داد که شاخص فعالیت کارخانه های ملی آن در ماه مارس به پایین ترین سطح از سپتامبر ۲۰۲۰ کاسته شده است، در حالیکه کارخانه ها هیچ وقفه ای در چالش های زنجیره تأمین گزارش نکرده اند.

به نقل از رویترز، بحران عرضه جهانی با جنگ روسیه ضد اوکراین تشدید شده و قیمت کالاهایی مانند نفت و گندم را افزایش داده است. داده های دولتی نشان داد که هزینه های مصرف کننده برای خدمات بیشترین افزایش را در هفت ماه گذشته در فوریه داشته است.

کاهش سفارشات کارخانه در ماه فوریه به علت کاهش ۵.۳ درصدی تجهیزات حمل و نقل بود. سفارشات وسایل نقلیه موتوری و قطعات ۰.۶ درصد کاهش پیدا کرد که منعکس کننده کمبود مداوم جهانی نیمه هادی است که تولید را با مشکل مواجه کرده است.

همینطور کاهش شدیدی در سفارشات ماشین آلات و همینطور کامپیوتر ها و محصولات الکترونیکی وجود داشت اما سفارشات برای تجهیزات الکتریکی، لوازم خانگی و دیگر قطعات ۰.۶ درصد افزایش پیدا کرد. سفارشات مبلمان و محصولات مرتبط ۲.۷ درصد افزوده شد.

صادرات کالاهای تولیدی بعد از افزایش ۱.۴ درصدی در ژانویه، ۰.۶ درصد افزایش پیدا کرد. موجودی انبارها در کارخانه ها ۰.۶ درصد افزوده شد و سفارشات تکمیل نشده بعد از افزایش ۰.۹ درصدی در ماه قبل، ۰.۴ درصد افزوده شد.1401/01/17
09:49:56
5.0 / 5
271
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , دولتی , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
فوری خرید