رئیس اداره ترانزیت راهداری خراسان رضوی خبر داد؛

موافقت ترکمنستان در جهت تجارت در چارچوب کریدور شمال- جنوب

موافقت ترکمنستان در جهت تجارت در چارچوب کریدور شمال- جنوب

مشهد ـ رئیس اداره ترانزیت راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی اظهار داشت: موافقت ترکمنستان در جهت تجارت در چارچوب کریدور شمال- جنوب صورت گرفته است.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، مرتضی مجردی اظهار نمود: موافقت ترکمنستان در جهت تجارت در چارچوب کریدور شمال- جنوب صورت گرفته است بنابراین رانندگان و ناوگان ترانزیتی از همه ملیت ها می توانند تنها از مرز جاده ای سرخس کالای ترانزیتی خویش را وارد ترکمنستان کنند.
رئیس اداره ترانزیت راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی اظهار داشت: دولت ترکمنستان اعلام نموده است که از ۱۱ خرداد ماه رانندگان و کامیون های ترانزیتی با ملیت های غیرترکمنستانی می توانند از مرز سرخس خراسان رضوی وارد این کشور شوند.
وی اضافه کرد: با ورود ناوگان ترانزیتی به ترکمنستان، این کامیون ها می توانند از راه مرز فاریاب با ازبکستان از ترکمنستان خارج شده و در سایر کشورهای آسیای مرکزی ادامه مسیر دهند و بعد از تخلیه بار ناوگان ترانزیتی از همین مسیر و از راه مرز سرخس به ایران بازگردند البته این نوع تردد فقط برای بارهای ترانزیتی و نه صادراتی مجاز است.
مجردی بیان نمود: با عنایت به این که ترددهای ترانزیتی از ۱۱ خرداد در راه ترکمنستان از سر گرفته خواهد شد لازم است، رانندگان ترانزیتی نسبت به تهیه ویزا از کشور ترکمنستان اقدام نمایند.

1401/03/03
22:45:34
5.0 / 5
308
تگهای خبر: صادرات , صادراتی , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
فوری خرید