فاطمی امین اعلام كرد

احتمال از سرگیری تولید تندر ۹۰ با قطعات روسی

احتمال از سرگیری تولید تندر ۹۰ با قطعات روسی

فوری خرید: وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت که مذاکراتی برای تبادل قطعات خودرو بین ایران و روسیه در جریان است و مقرر است خصوصاً در خودرو های مشترک مثل تندر 90، قطعات از روسیه وارد و تولید تندر 90 از سر گرفته شود.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، سیدرضا فاطمی امین در نشست خبری به مناسبت دهه تولید و تجارت، با اعلان اینکه بحث پلت فرم مشترک خودرو بین ایران و روسیه مطرح نیست، اظهار نمود: صنعت خودروی روسیه پس از جنگ روسیه و اوکراین گرفتار مشکل شده است. در این شرایط مذاکراتی برای خرید قطعات خودرو، خصوصاً در خودروهایی که در هر دو کشور تولید می شده مثل تندر ۹۰ و همین طور فروش قطعات تولید ایران که در روسیه مورد نیاز است، در جریان است.
وی با اعلان اینکه انتظار می رود با واردات خودرو شکاف عرضه و تقاضا پر شود و سبد محصول که حالا محصولات اقتصادی و ارزان را کم دارد، کامل شود، اشاره کرد: هم اکنون سه پلت فرم مناسب خودرو یعنی تارا، شاهین و تندر ۹۰ در کشور وجود دارد، اما پلت فرم سمند، پژو و پراید قابل توسعه نیست. اما قیمت خودرو های پلت فرم های مناسب بالاست. البته ایران خودرو درحال طراحی یک پلترفم برای خودروی ارزان است که تا میانه سال بعد وارد بازار می شود، اما در این فاصله زمانی باید نیاز بازار برطرف شود و بعدا هم داخلی سازی شوند.
چند شرط مهم در واردات خودرو
وزیر صمت با اعلان اینکه در این شرایط عمده واردات خودرو، مربوط به خودرو های زیر ۱۰ هزار دلار خواهد بود، اظهار داشت: اینطور هم نیست که خودرو ها بی کیفیت باشند. خودرو های برند و استاندارد زیر ۱۰ هزار دلار حتی در اروپا هم وجود دارد، چون این تقاضا در جهان وجود دارد.
البته بگفته وی هنوز مشخص نیست خودرو از کدام کشورها وارد شود و این مساله وابسته به بخش خصوصی است. اما شرط واردات این است که حتما خدمات بعد از فروش داشته باشد، منجر به انتقال فناوری شود و واردات خودرو های دست دوم هم همچنان ممنوعست.
ادامه دارد...منبع:

1401/04/04
16:56:11
5.0 / 5
202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
فوری خرید