سهل آبادی:

قیمت مسکن زندگی کارگران را سخت کرده است

قیمت مسکن زندگی کارگران را سخت کرده است

به گزارش فوری خرید مرکزی رئیس خانه صنعت و معدن ایران اظهار داشت: همانگونه که رزمنده های جنگ تحمیلی حمایت و توجه شدند، رزمندگان عرصه تولید و تجارت هم نیازمند حمایت و توجه هستند.


سید عبدالوهاب سهل آبادی روز یکشنبه ۱۲ تیر در آیین بزرگداشت دهه تولید و تجارت استان مرکزی با اشاره به اینکه در این گردهمایی ها می خواهیم به خود ببالیم و به بیگانگان بگوییم که چه هستیم اظهار نمود: طبق بند یک اقتصاد مقاومتی باید خصوصی سازی برای کاهش تصدی دولتی عملیاتی شود، اما نیاز است که بدنه دولت هم کوچک شود، انصاف نیست که جامعه تولید کار کند و اصناف فعالیت کنند و مالیات پرداخت کنند و دولت ۹ میلیون نفر حقوق بگیر داشته باشد. یکی از خواسته های مقام معظم رهبری کوچک شدن دولت بود که امیدواریم این مهم در جهت پشتیبانی از تولید و کارگر هرچه سریعتر محقق شود.
رئیس خانه صنعت و معدن ایران خاطرنشان کرد: جراحی اقتصادی و پیشگیری از رانت های چندین ساله خوب است اما آیا بدنه دولت احتیاج به جراحی ندارد؟ آیا ۹ میلیون حقوق بگیر در کشور نیاز است؟ جمعیت اداری کشور ما ۱۵ برابر جمعیت اداری ژاپن است.
سهل آبادی با تکیه بر این که دولت باید برای حل مشکلات کارگران تلاش کند، افزود: امروز کارگران به سبب نداشتن مسکن آرامش ندارند و قیمت اجاره بها بگونه ای است که زندگی را برای کارگر سخت کرده است، کارگران از نظر بهداشت و درمان در مضیقه هستند.
وی افزود: تورم در سطح عمومی قیمت ها افزایش پیدا کرده و افزایش حقوق کارگران نتوانسته با قیمت ها هم سطح شود.
تولید محور توسعه است
منوچهر توسطی، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی هم ضمن اشاره به این که تولید محور توسعه است، اظهار داشت: مقام معظم رهبری تولید را جهاد ضد دشمن دانستند و گفتند امروز تولیدکنندگان با تولید خود ضد دشمنان و کسانی که می خواهند تولید و اقتصاد را زمین بزنند، جهاد می کنند، به منظور قطع وابستگی و تولید و صادرات و ایجاد اشتغال برای جوانان چاره ای جز پشتیبانی از تولید برای هیچکس وجود ندارد و بطور قطع جهش تولید با عمل و اقدام فراهم می شود.
وی افزود: حال تولید زیاد خوب نیست و مشکلات زیادی در حوزه بانک، بیمه و ماشین آلات و... وجود دارد که در این خصوص از استاندار مرکزی تقاضا داریم با برگزاری جلسات در جهت رفع مشکلات این حوزه گام موثر بردارد، اگر صنعت از استان گرفته شود چیزی برای بالندگی نخواهد ماند.
توسطی افزود: در شرایط فعلی جز تعامل و همفکری امکانی برای گذراندن شرایط وجود ندارد و باید با همدلی و وفاق، با مشکلات برخورد کرد.
وی بیان نمود: توقع ثبات در حوزه ارزی در سطح ملی وجود دارد، نرخ ارز بر سفره مردم و تولید و معیشت و... اثرگذار است و صنایع نمی توانند برنامه ریزی کنند. حل تحریم با درایت، خواست عمومی مردم است. اگر مشکلات حل شود رسیدن به افق ۱۴۰۴ دور از ذهن نیست.




منبع:

1401/04/13
10:19:20
5.0 / 5
303
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بیمه , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید