کاهش قیمت کالا و تاثیر آن بر اقتصاد هند

کاهش قیمت کالا و تاثیر آن بر اقتصاد هند

فوری خرید: شکاف تجاری هند در ماه اگوست به سبب کاهش قیمت کالاها کاهش پیدا می کند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، کسری تجاری هند به سبب کاهش قیمت جهانی کالاها موجب کاهش هزینه های واردات شد و به کوشش های دولت برای کاهش جریان ورودی بوسیله محدودکردن خرید طلا کمک کرد.
سوبرهمانیام، وزیر تجاری هند در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز شنبه (۳ سپتامبر) اظهار داشت که شکاف بین صادرات و واردات در ماه گذشته به ۲۸.۶ میلیارد دلار رسید که از بالاترین رکورد ۳۰ میلیارد دلاری در جولای به ثبت رسیده است.
واردات در آگوست ۳۷ درصد نسبت به سال قبل افزوده شد و به ۶۱.۶۸ میلیارد دلار رسید، در صورتیکه صادرات ۳۳ میلیارد دلار بود که ۱.۱۵ درصد کاهش داشت.
محموله های ورودی فرآورده های نفتی در طول ماه با ۸۶ درصد افزایش به ۱۷.۶ میلیارد دلار رسیده است و واردات طلا با ۴۷ درصد کاهش به ۳.۵ میلیارد دلار رسیده است. واردات زغال سنگ به ۴.۵ میلیارد دلار آمریکا رسید، در صورتیکه صادرات نفت در ماه گذشته ۵ درصد افزوده شد و به ۴.۹ میلیارد دلار رسید.
قیمت های جهانی کالاها از اوج خود در اوایل امسال، کم شده است. در همین حال، تصمیم دولت فدرال برای افزایش تعرفه واردات طلا در ماه ژوئن و اعمال مالیات بر صادرات سوخت نیز بر شکاف تجاری تأثیر گذاشت.
سوبرهمانیام گفت کسری حساب جاری در سال مالی ۲۰۲۳ حدود ۳ درصد خواهد بود که کمتر از نظرسنجی بلومبرگ ۳.۲ درصدی است.
منبع:

1401/06/14
23:43:54
5.0 / 5
313
تگهای خبر: اقتصاد , تعرفه , خرید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
فوری خرید