پیش بینی بازار طلای جهانی

تورم داغ و بازار طلای سرد

تورم داغ و بازار طلای سرد

به گزارش فوری خرید، طلا تحت فشار انتظارات افزایش نرخ بهره با افزایش بازدهی دلار و خزانه داری آمریکا کاهش پیدا کرد. این فلز گرانبها از بالاترین قیمت روزانه نزدیک به ۴۰ دلار سقوط کرد و به پایین ترین سطح بیشتر از دو سال گذشته رسید.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، طلا بعد از ناکامی در حفظ سطح ۱۷۰۰ دلار در هر اونس در اوایل این هفته، بیشتر از این عقب نشینی کرد. بازار طلا حمایت بحرانی را در حدود ۱۶۷۵ دلار در هر اونس حفظ نموده است چونکه احساسات مصرف کننده همچنان در حال بهبود و انتظارات تورمی ثابت مانده است.
دانشگاه میشیگان اعلام نمود که برآورد اولیه از نظرسنجی احساسات مصرف کننده در مقایسه با ۵۸.۲ در آگوست به ۵۹.۵ رسیده است. داده ها نسبتاً مطابق با انتظارات بود.
بازار طلا در واکنش اولیه نسبت به آخرین داده های احساسی، اندکی تسکین یافته است. معاملات آتی طلا در دسامبر به سمت قلمروی بی طرف پیش رفت و نزدیک به بالاترین سطح معاملات در ۱۶۷۸ دلار و ۱۰ سنت در هر اونس معامله شد. باآنکه احساسات نسبتاً پایدار می باشد اما گزارش اشاره نمود که هنوز سطح بالایی از عدم اطمینان در میان مصرف کنندگان وجود دارد.
جوآن هسو، مدیر نظرسنجی مصرف کنندگان در UofM اظهار داشت: بعد از بهبود قابل توجه احساسات در ماه اگوست، مصرف کنندگان نشانه هایی از عدم اطمینان در مورد مسیر اقتصاد را نشان دادند. این نظرسنجی که برای بازار طلا مثبت است، کاهش انتظارات تورمی را برجسته کرد.
در این گزارش آمده است که مصرف کنندگان شاهد افزایش ۴.۶ درصدی تورم تا سال آینده هستند که نسبت به پیشبینی قبلی ۴.۸ درصد کاسته شده است. این کمترین پیشبینی تورم در یک سال قبل است. انتظارات تورمی پنج ساله به ۲.۹ درصد کاسته شده است.
هسو اظهار داشت: با این وجود، معلوم نیست که آیا این بهبودها ادامه خواهند داشت یا خیر چونکه مصرف کنندگان همچنان در مورد مسیر آینده قیمتها عدم اطمینان قابل توجهی را نشان می دهند.
اقتصاددانان افزودند که اگر انتظارات تورمی ثابت بماند، فدرال رزرو می تواند سرعت سیاست پولی تهاجمی خویش را کم کند. آدام باتن، استراتژیست ارشد ارز در فارکس لایو اظهار داشت: افت در آنجا آرامشی را برای فدرال رزرو فراهم می آورد چونکه به نظر می آید با افزایش قیمتها مبارزه کند.
بازارها انتظار دارند که فدرال رزرو در هفته آینده نرخ بهره صندوق های فدرال رزرو را ۷۵ واحد پایه افزایش دهد. با این وجود، بازارها همچنان نرخ پایانی بسیار بالاتری را نزدیک به ۵ درصد مشاهده می کنند که به قول برخی تحلیل گران می تواند قیمت طلا را کم کند.
فیل استریبل، استراتژیست ارشد بازار Blue Line Futures به کیتکو نیوز اظهار داشت: طلا درحال مبارزه با دلار آمریکاست و انتظارات افزایش ۷۵ واحدی دیگر نرخ بهره از جانب فدرال رزرو وجود دارد.
به نظر می آید که فدرال رزرو علاوه بر انتظارات سپتامبر، تا آخر سال به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد و این بر طلا تأثیر گذاشته است.
منبع:

1401/06/27
11:34:59
5.0 / 5
381
تگهای خبر: اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فوری خرید