خودروهای برقی جایگزین بنزینی ها نمی شوند!

خودروهای برقی جایگزین بنزینی ها نمی شوند!

فوری خرید: خیلی از كارشناسان و تحلیلگران با بررسی های فراوان برآورد كرده اند كه حتی در یك دهه آینده باز همچنان تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی از نمونه های برقی آن بیشتر خواهد بود.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، با عنایت به آنكه در سال های اخیر خودروهای برقی و الكتریكی تحت تأثیر نگرانی های زیست محیطی درباب افزایش گرمایش زمین، گازهای گلخانه ای و سمی و همین طور آلودگی هوا در كلانشهرها و مشكلات متعددی كه برای محیط زیست، اكوسیستم زمین و سلامتی انسان و حیوان ایجاد می كند، از توجه خاصی برخوردار شده اند و دولت های متعددی در جهان باز تصمیم گرفته اند كه با نمایش طرح های تشویقی به شركت های تولیدكننده این محصولات و همین طور شهروندان خود، تولید و خرید و فروش وسایل نقلیه پاك و دوستدار محیط زیست را به میزان قابل توجهی بالا برند.
بدین ترتیب شركت های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته اند كه تغییر رویكرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و الكتریكی و هیبریدی بپردازند تا در سال های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.
حالا بر اساس گزارش LMC اتوموتیو، اخیرا تحلیلگران و كارشناسان با بررسی های متعددی كه انجام داده اند تخمین زده اند كه تا سال ۲۰۳۰ میلادی حدود ۶۹ درصد از خودروهای جدید در ایالات متحده آمریكا بنزینی باشد.
این آمار به وضوح نشان داده است كه حتی تا یك دهه آینده باز میزان قابل توجهی از خودروهای تولیدی و به فروش رفته در جهان را انواع مختلف بنزینی و دیزلی تشكیل می دهد و خودروهای برقی و الكتریكی همچنان جایگاه مناسبی را برای خود دست و پا نخواهند كرد و به عبارتی دیگر، قادر نخواهند بود جایگزینی برای خودروهای بنزینی باشند و محبوبیت و گستردگی آنها را به دست بیاورند.
خیلی از كشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و كاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الكتریكی و برقی را به تولید انبوه برسانند. بدین سبب خیلی از شركت های خودروسازی در جهان عزم خودرا برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم كرده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی كرده اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاك، باعث شده است شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند.
دولت های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مكزیك، چین و هند همچون پیشگامانی هستند كه قصد دارند به منظور پیشگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتاً تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدوداً دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام كنند.1398/01/17
14:57:14
5.0 / 5
5509
تگهای خبر: خودرو , فروش , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فوری خرید