مهمترین رویدادهای كشاورزی در هفته ای كه گذشت

رونمایی از الگوی کشت محصولات کشاورزی تا صادرات دام زنده

رونمایی از الگوی کشت محصولات کشاورزی تا صادرات دام زنده

به گزارش فوری خرید، در هفته اخیر در بخش کشاورزی اتفاقات مهمی رخ داد که از مهم ترین آنها میتوان به رونمایی و ابلاغ الگوی کشت و صادرات دام زنده اشاره نمود.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا ابتدای هفته با خبر صادرات اولین محموله دام زنده شروع شد. افشین صدر دادرس _ مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور - با بیان این خبر به ایسنا، اظهار داشت که نخستین محموله دام زنده به کشور کویت صادر شد که این محموله شامل حدود ۱۲۰۰ رأس دام سبک روستایی بود.

ضرر ۱۰ هزارتومانی مرغداران در فروش هر کیلو تخم مرغ از دیگر خبرهای انتشار یافته در این هفته بود. ناصر نبی پور - رئیس اتحادیه مرغ تخم گذار تهران - می گوید که هزینه تولید هر کیلو تخم مرغ برای مرغداران ۴۵ تا ۴۸ هزار تومان است، ولی هم اکنون هر کیلو تخم مرغ ۱۰ هزار تومان زیر قیمت خرید و فروش می شود و ازاین رو نیاز است که با اصلاح قیمت تخم مرغ از ضرر و زیان مرغداران جلوگیری شود.

رونمایی از الگوی کشت محصولات کشاورزی برای سال زراعی۱۴۰۱_۱۴۰۲ و ابلاغ آن به استانها از دیگر خبرهای مهم این هفته بود. بنابر گفته معاون وزیر جهاد کشاورزی طرح الگوی کشت ملی و فراقوه ای است و همه دستگاههای مربوطه باید هماهنگ با یکدیگر عمل کنند.

اختصاص ردیف بودجه برای اجرای الگوی کشت هم از خبرهای دیگر انتشار یافته است. وزیر جهادکشاورزی طی مراسم رونمایی از الگوی کشت درخواست نمود در قانون بودجه ۱۴۰۲ ردیف بودجه اختصاصی برای اجرای الگوی کشت در نظر گرفته شود.

تعهد ارزی صادرکنندگان شیرخشک صنعتی بطور موقت برداشته شد هم آخرین خبر انتشار یافته در بخش کشاورزی در این هفته بود. براساس اعلام سرپرست معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی به علت کاهش قیمت جهانی شیرخشک، برای ادامه حیات صنایع مربوطه و حفظ و توسعه بازارهای صادراتی بطور موقت تعهد ارزی صادرکنندگان شیرخشک صنعتی برداشته شد.


منبع:

1401/07/23
08:15:20
5.0 / 5
346
تگهای خبر: بازار , خرید , صادرات , صادراتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فوری خرید