مرتضوی در حاشیه هیئت دولت:

جزییات برداشت از صندوق توسعه ملی

جزییات برداشت از صندوق توسعه ملی

به گزارش فوری خرید، وزیر کار ضمن با اعلان اینکه در ۷ ماهه امسال ۶۷۰ هزار فرصت شغلی بوجود آمد، اظهار داشت: قسمتی از منابع برداشتی از صندوق ملی صرف طرح های عمرانی و بخشی هم صرف اشتغال خواهد شد.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، سید صولت مرتضوی امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در مورد استجازه دولت از رهبر معظم انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی اظهار نمود: ۱۰ درصد برداشت از صندوق توسعه ملی که رئیس سازمان برنامه و بودجه به آن اشاره داشت، بخشی برای طرح های تملک دارایی های سرمایه ای یا همان طرح های عمرانی و بخشی هم برای اشتغال در نظر گرفته خواهد شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همینطور در رابطه با تشکیک مجلس نسبت به آمار در ارتباط با پرداخت ها و اعتبارات تولید و اشتغال در کشور با اشاره به اینکه اختلاف بین پیشنهادات دولت و مصوبات مجلس است و امیدواریم مشکلات رفع گردد، اظهار نمود: تسهیلات اشتغال از سال قبل به شکل مطلوب پرداخت شده است و برای سالجاری هم بر مبنای پیشنهادات دولت در قسمت منابع و مصارف لایحه بودجه، این بخش با افزایش قابل توجهی مواجه گردید.
وی اضافه کرد: همینطور دولت با افزایش قیمت برخی کالاها، بشدت مخالفت کرد و بر همین مبنا هم این افزایش ها صورت نگرفت؛ ازاین رو همه تلاش ما اینست که منابع در ارتباط با تولید و اشتغال را تأمین نماییم.
مرتضوی خاطرنشان کرد: بر مبنای آخرین آمار در هفت ماه نخست سال جاری ۶۷۰ هزار فرصت شغلی بوجود آمده است و اولویت نخست ماه این وزارت خانه پرداخت حقوق و معوقات جامعه هدف است.
وی همینطور اظهار نمود: دستور رئیس جمهور اینست که حداکثر مساعدت در حق تأمین اجتماعی صورت بگیرد.
وی اضافه کرد: در دو سه هفته گذشته حسب تاکیدات رئیس جمهور بخشی از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی یعنی تقریبا نزدیک به ۱۱۰ هزار میلیارد تومان از دولت و سهام شرکت ها واگذار شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: تلاش داریم تا آخر سال بازنشستگان تأمین اجتماعی و مجموعه زیر پوشش دغدغه ای نداشته باشند.


منبع:

1401/08/19
11:51:01
5.0 / 5
252
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فوری خرید