رییس اتاق بازرگانی اهواز:

مشکل انبارش کالا در بندرامام هنوز حل نشده است

مشکل انبارش کالا در بندرامام هنوز حل نشده است

به گزارش فوری خرید، خوزستان رئیس اتاق تجاری اهواز اظهار داشت: مساله انبارش کالا در بندر امام خمینی (ره) هنوز حل نشده است و بیش از 90 درصد از انبارهای این بندر راهبردی پُر هستند.شهلا عموری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به مشکلات به وجود آمده در بحث تخلیه و بارگیری کالاها در بندر امام خمینی (ره) اظهار داشت: بر طبق بررسی های انجام شده هم اکنون ظرفیت نگهداری انبارهای بندر امام خمینی (ره) در آستانه تکمیل شدن است و باید برای حل این مساله به سرعت تصمیم گیری شود.

وی اضافه کرد: مساله انبارش کالا در بندر امام خمینی (ره) هنوز حل نشده است و بیش از ۹۰ درصد از انبارهای این بندر راهبردی پُر هستند.

رییس اتاق تجاری اهواز با اشاره به اینکه بیش از ۲.۲ میلیون تن کالای اساسی در لنگرگاه بندرامام خمینی در انتظار تخلیه هستند، اظهار داشت: باید هرچه زودتر کشتی هایی که در لنگرگاه این بندر معطل مانده اند تعیین تکلیف شوند و نسبت به تخلیه کالای آنها اقدام گردد.

عموری افزود: دستگاه های متولی و مسئول در این عرصه باید به سرعت نسبت به حل مشکلات مربوط به تخلیه و همین طور پهلوگیری کشتی ها در اسکله اقدام نمایند برای اینکه زمانبر شدن عملیات تخلیه و همین طور انبارش کالا در بندر مساله ای است که بسیار مشکل ساز خواهد شد.

وی عنوان کرد: اگر عملیات تخیله انبارهای بندر امام خمینی(ره) و بارگیری کالای موجود در این انبارها به سرعت صورت گیرد، به سرعت می توان تعدادی از کشتی هایی که در لنگرگاه معطل هستند وارد اسکله و آنها را تخلیه کرد.

رییس اتاق تجاری اهواز در آخر با اشاره به پیگیری های اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان برای تسریع در تخلیه و کاهش حجم انبارش کالا در بندر امام خمینی (ره) اظهار داشت: از دستگاه های متولی حمل و نقل بار و همین طور گمرک انتظار داریم هرچه زودتر نسبت به رفع مشکلات پیش آمده در ترخیص کالاهای ورودی به این بندر اقدام نمایند.
1401/09/07
14:06:42
5.0 / 5
298
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فوری خرید