هایما، لاماری و T۵ زیر قیمت بازار!

فاصله قیمت خودرو های بورسی با بازار آزاد چقدر بود؟

فاصله قیمت خودرو های بورسی با بازار آزاد چقدر بود؟

به گزارش فوری خرید، روز گذشته سه خودروی متنوع در بستر بورس کالا ارائه شد و هر سه خودرو زیر قیمت بازار معامله شدند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، روز گذشته سه خودروی هایما (ایران خودرو)، لاماری ایما (آرین پارس موتور) و خودروی T۵ اتوماتیک (فرداموتور) روی تابلوی معاملات بورس کالا رفتند که قیمت هرکدام از این خودرو ها و میزان تقاضایی که برای عرضه ها شکل گرفت متفاوت می باشد.
هایما، ۲۱۴ میلیون تومان ارزان تر از بازار
بر این اساس ۲۰۰۰ دستگاه هایما S۷ با قیمت پایه ۷۴۳ میلیون تومان در بورس کالا ارائه شد. پیش پرداخت این خودرو ۵۰ درصد و تاریخ تحویل آن ۲۰ اردیبهشت سال آینده خواهد بود. این خودرو با رنگ سفید در بورس ارائه شد اما قبل از عرضه اعلام گردید که به درخواست خریدار امکان تغییر رنگ به مشکی متالیک آبنوس و خاکستری متالیک وجود دارد.
در این خصوص و طی معاملات روز گذشته بورس کالا، هر دستگاه هایما S۷ سفید با قیمت میانگین ۱.۰۲میلیارد تومان در بورس کالا معامله شد. درحالی که قیمت این خودرو در بازار حداقل یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان است. بدین سان هایما S۷ سفید با احتساب همه هزینه ها در بورس یک میلیارد و ۱۵۶ میلیون تومان تمام می شود که حداقل ۲۱۴ میلیون تومان ارزان تر از بازار است.
برای ۲۰۰۰ دستگاه هایما S۷ سفید ۸۱۲۸ دستگاه تقاضا شکل گرفت و در انتها همان میزان عرضه به فروش رسید. قیمت تمام شده خودروی هایما S۷ سفید برای خریدار، قیمت کشف شده بعلاوه ۱۳ درصد مالیات و عوارض قانونی، ۴.۳۷۱ میلیون تومان هزینه های در ارتباط با شماره گذاری، پلاک و بیمه و هزینه های دیگر است.
هر سه رنگ لاماری، زیر قیمت بازار معامله شدند
همینطور ۵۵۰ دستگاه لاماری ایما با قیمت پایه ۹۸۱ میلیون تومان در بورس کالا ارائه شد. پیش پرداخت این خودرو ۵۰ درصد بود و تاریخ تحویل آن هم ۵ اردیبهشت سال ۱۴۰۲ است.
بر این اساس هر دستگاه لاماری ایما مشکی با قیمت میانگین ۱.۸۲۳ میلیارد تومان در بورس کالا معامله شد؛ متوسط قیمت این محصول در بازار حداقل ۲.۱ میلیارد تومان است. برای لاماری ایما مشکی ۲۰۰ دستگاه ارائه شد که ۹۵۵ دستگاه تقاضا شکل گرفت و در انتها همان میزان عرضه به فروش رسید. قیمت تمام شده خودروی لاماری ایما مشکی برای خریدار، قیمت کشف شده بعلاوه ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و ۲۴.۷ میلیون تومان هزینه های در ارتباط با شماره گذاری، پلاک و بیمه و هزینه های دیگر است.
از طرفی هر دستگاه لاماری ایما سفید با قیمت میانگین ۱.۶۷۲ میلیارد تومان در بورس کالا معامله شد. متوسط قیمت این محصول هم در بازار حداقل ۲میلیارد و ۵۰ میلیون تومان است. بدین سان لاماری ایما سفید با احتساب همه هزینه ها در بورس یک میلیارد و ۸۴۶ میلیون تومان تمام می شود که حداقل ۲۰۴ میلیون تومان ارزان تر از بازار است. برای لاماری ایما سفید ۲۰۰ دستگاه ارائه شد که ۸۵۲ دستگاه تقاضا شکل گرفت و در انتها همان میزان عرضه به فروش رسید.
هر دستگاه لاماری ایما خاکستری با قیمت میانگین ۱.۶۱۶میلیارد تومان در بورس کالا معامله شد؛ متوسط قیمت این محصول در بازار حداقل ۲میلیارد و ۵۰ میلیون تومان است. بدین سان لاماری خاکستری با احتساب همه هزینه ها در بورس یک میلیارد و ۷۸۶ میلیون تومان تمام می شود که حداقل ۲۶۴ میلیون تومان ارزان تر از بازار است. برای لاماری ایما خاکستری ۱۵۰ دستگاه ارائه شد که ۴۶۳ دستگاه تقاضا شکل گرفت و در انتها همان میزان عرضه به فروش رسید.
البته قیمت تمام شده خودروی لاماری سفید، مشکی و خاکستری برای خریدار، قیمت کشف شده بعلاوه ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، ۲۴.۷ میلیون تومان هزینه های در ارتباط با شماره گذاری، پلاک و بیمه و هزینه های دیگر است.
T۵ هم قیمت بازار
۵۰۰ دستگاه خودروی T۵ اتوماتیک هم چهارم بهمن ماه با قیمت پایه یک میلیارد و ۱۷۴ میلیون تومان ارائه شد. از این تعداد ۲۰۰ دستگاه سفید و ۳۰۰ دستگاه مشکی بودند. پیش پرداخت این خودرو هم ۵۰ درصد بود و تاریخ تحویل آن ۲۰ اردیبهشت سال آینده است. هر دو رنگ این خودرو طی معاملات روز گذشته با همان قیمت پایه یک میلیارد و ۱۷۴ میلیون تومان به فروش رفت.
در نوبت نخست عرضه، برای خودروی T۵ اتوماتیک مشکی، ۳۰۰ دستگاه ارائه شد که تعداد ۳۱ دستگاه تقاضا برای آن شکل گرفت و در انتها همان تعداد تقاضا به قیمت پایه یک میلیارد و ۱۷۴ میلیون تومان به فروش رفت. در نوبت دوم عرضه، برای خودروی T۵ اتوماتیک سفید، ۲۰۰ دستگاه ارائه شد که تعداد ۱۹ دستگاه تقاضا برای آن شکل گرفت و در انتها همان تعداد تقاضا به قیمت پایه یک میلیارد و ۱۷۴ میلیون تومان به فروش رفت.
قیمت تمام شده خودروی T۵ اتوماتیک (مشکی و سفید) برای خریدار، قیمت کشف شده بعلاوه ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، ۲۷ میلیون تومان هزینه های در ارتباط با شماره گذاری، پلاک و بیمه و هزینه های در ارتباط با کارمزد معاملات است.1401/11/05
12:37:51
5.0 / 5
68
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فوری خرید