شروع ثبت نام خودرو های داخلی

شروع ثبت نام خودرو های داخلی

فوری خرید: طبق وعده داد شده، ثبت و انتخاب نوع خودرو های داخلی در قالب طرح یکپارچه عرضه خودرو های داخلی، از امروز (جمعه 26 اسفند ماه) شروع شده و به مدت سه روز (پایان روز 28 اسفند ماه) برای متقاضیان تایید شده از جهت تعریف حساب وکالتی و موجودی 100 میلیون تومانی در حساب مذکور، ادامه خواهد شد؛ در این طرح 51 مدل خودرو از 9 شرکت خودروساز داخلی عرضه شده است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، مرحله نخست از ثبت نام برای خودرو های داخلی بر اساس پروسه نوبت دهی (بزرگترین طرح یکپارچه خودرو های داخلی بدون قرعه کشی) از روز شنبه (۲۰ اسفند ماه) شروع شد که بر طبق آن بایستی متقاضیان برای تعریف حساب وکالتی نز بانکهای عامل معرفی شده و مسدود کردن وجه ۱۰۰ میلیون تومانی اقدام می کردند و برای امر تا تا پایان ساعت اداری روز سه شنبه (۲۳ اسفند ماه) فرصت وجود داشت.
بعد از طی مرحله اول و بررسی حساب های وکالتی متقاضیان، در مرحله دوم متقاضیان حائز شرایط که نسبت به تکمیل موجودی در حساب وکالتی خوداقدام کرده اند، می توانند از امروز ۲۶ تا ۲۸ اسفند ماه با رفتن به سامانه www.esalecar.ir نسبت به ثبت نام خودروی مورد نظر اقدام نمایند.
بلافاصله بعد از پایان ثبت نام، علاوه بر این که اولویت بندی متقاضیان صورت می گیرد، با عنایت به برنامه تولید، نسبت به زمانبندی خودروی درخواستی به متقاضی اقدام می شود. این مرحله حداکثر تا پایان فروردین طول خواهد کشید و طی این مدت مبلغ مسدود شده باید در حساب وکالتی خریدار باقی بماند. در نهایت نیز فهرست نوبت متقاضیان تایید شده در مرحله اول، در فروردین ماه ۱۴۰۲ اطلاع رسانی و مشخص خواهد شد.
وجود وجه اعتبار مذکور در حساب وکالتی فقط به منظور شناسایی مشتریان واقعی درنظر گرفته شده است و برای کلیه متقاضیان طرح عادی و طرح پشتیبانی از خانواده وجوانی جمعیت الزامی خواهد بود.
در این طرح نیز شرایط و محدودیت طرح های سابق خودروسازان نظیر اختصاص یک خودرو به هر کدملی، حداقل سن ۱۸ سال و دارا بودن گواهینامه، عدم خرید خودرو طی ۴۸ ماهه گذشته از شرکتهای ایران خودرو و سایپا و طی ۲۴ ماهه گذشته از سایر شرکتهای خودروساز (تمامی روش های فروش سامانه خودروسازان، بورس کالا و...)، عدم پلاک انتظامی فعال، ممنوعیت انتقال امتیاز و حقوق ناشی از خرید خودرو به اشخاص (حتی بصورت وکالتی) و نیز فروش حواله خودرو بصورت وکالتی، عدم امکان صلح خودروی خریداری شده به غیر و در رهن شرکت ماندن سند خودرو به مدت یکسال لحاط می شود؛ سایر موارد و شرایط برمبنای بخشنامه های صادره توسط شرکتهای خودروسازی و قرارداد منعقده در میان با مشتریان خواهد بود.
گفتنی است؛ امکان ثبت نام فقط در یک خودرو وجود دارد و ثبت نام از کسانی که پیش از این در فهرست نوبت دهی خودرو های وارداتی ثبت نام کرده اند، وجود ندارد؛ در صورت ثبت نام این افراد ثبت نام آنها ملغی خواهد شد.
سامانه یکپارچه فروش خودرو به زودی هوشمند می شود
امید قالیباف - سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت - نیز در ارتباط با آمار ثبت نامی ها در روز نخست اظهار نمود: در هر یک دقیقه، شش نفر در سامانه، ثبت خودرو مورد نظر خودرا می کنند؛ تا ساعت ۱۲: ۳۰ امروز، ۱۳۵ هزار متقاضی، خودروی مورد نظر خودرا در سامانه ثبت کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: سامانه یکپارچه فروش خودرو به زودی هوشمند می شود و با هوشمند شدن این سامانه، متقاضیان می توانند از پیشنهاهای مناسب این سامانه، در مورد انتخاب خودرو، زمان بندی خودرو و جابجایی در لیست انتظار، بهره مند شوند.
قالیباف اعلام نمود: از ۲۰ لغایت ۲۳ اسفند ماه، حدود ۹۰۰ حساب وکالتی به نام سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان تعریف شده است؛ البته اشکالاتی هم وجود داشته که (دریافت شده بوسیله سامانه ۱۲۴ وزارت صمت) که بایستی بررسی شود. نکته قابل توجه این است که با وجود این که محدودیتی در عرضه خودرو ها و البته قرعه کشی وجود نداشت، اما دیدیم که خبری از تقاضاهای چند میلیونی که با دید سرمایه گذاری(در طرح های سابق خودروسازان به روش قرعه کشی) وارد عرضه رقابت می شدند، نبود.
قالیباف تصریح کرد: سهم ۵۰ درصدی از تولید خودروسازان، به مادران مشمول طرح پشتیبانی از خانواده و طرح جوانی جمعیت اختصاص خواهد داشت. ضمن این که مادران متقاضی نیز بایستی برخلاف طرح های قبلی خوردروسازان، مبادرت به تعریف حساب وکالتی و واریز وجه ۱۰۰ میلیون تومان می کردند.
سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به این که عملا بعد از اتمام مهلت ثبت نلام مرحله دوم این طرح در روز ۲۸ اسفند ماه، ادامه پروسه شامل اخر برنامه تولید خودروسازان و تطبیق آن با فهرست تقاضای افراد شروع خواهد شد، اظهار داشت: در نهاتی نیز نوبت بندی متقاضیان حداکثر تا پایان فروردین ماه منتشر و اعلام خواهد شد که بر طبق آن متقاضیان بسته به زمان نوبت هایشان می توانند تصمیم بگیرند که در پروسه ثبت نام باقی بمانند و واریز وجه داشته باشند یا انصراف دهند و از فهرست بیرون بروند.
او در آخر تصریح کرد: امکان انصراف نیز از همین امروز که ثبت نام شروع شده، برای متقاضیان فراهم است.
منبع:

1401/12/26
23:56:40
5.0 / 5
172
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فوری خرید