با حضور سرپرست وزارت صمت

بزرگترین شهرک صنعتی شرق کشور به بهره برداری رسید

بزرگترین شهرک صنعتی شرق کشور به بهره برداری رسید

فوری خرید: خراسان رضوی بامداد امروز 13 خرداد ماه بزرگترین شهرک صنعتی شرق کشور با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و تعدادی از مقامات کشوری و استانی در مشهد به بهره برداری رسید.


سید مهدی نیازی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت بامداد امروز ۱۳ خرداد ماه در آیین بهره برداری از بزرگترین شهرک صنعتی شرق کشور (شهرک صنعتی رضوی) که با حضور تعدادی از مقامات کشوری و استانی در مشهد برگزار گردید، اظهار داشت: امروز بسیار خرسندیم که بزرگترین شهرک صنعتی شرق کشور به بهره برداری رسیده است؛ در اجرای این پروژه کوشش های زیادی انجام شده است.
وی ادامه داد: در این ۲ سال وزارت صمت تاکید ویژه ای بر تامین زیرساخت های بخش صنعت داشته و این تاکیدات خوشبختانه با تلاش وزارتخانه و استانداری به بار نشسته و امروز شاهد بهره برداری از این شهرک هستیم.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: تامین زیرساخت چنین شهرک عظیمی کار مشکلی است اما خوشبختانه بخش چشمگیری از این فضا فراهم شده است؛ ضمن این که به همین میزان در عرصه آب و برق زیرساخت ها تامین شده است. از طرفی ضروریست تا مناسب با تامین زیرساخت ها واگذاری آن نیز صورت گیرد تا فعالان اقتصادی برای زیرساخت گرفتار مشکل نشوند.
نیازی با اشاره به انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور بیان کرد: طی چند هفته پیش با حضور رئیس جمهور انتقال آب به محور شرق با انجام لوله گذاری شروع شد که امیدواریم تا انتهای سال آینده انتقال آب به مشهد مقدس عملیاتی شود و مسئله آب با این تدبیر حل شود.
وی ادامه داد: یکی از با اهمیت ترین رویکرد های کشور اولویت در بخش تولید است. مقام معظم رهبری حداقل ۱۰ سال است بر این مساله تاکید ویژه دارند و به همین دلیل شعار سال بر محور تولید بوده و این نشان میدهد همه اتفاقات و برنامه ها باید حول محور تولید باشد و الزامات بخش تولید باید در دستور کار حاکمیت قرار گیرد. البته شاید برخی الزامات به تنهایی از عهده دولت بر نیاید بر این اساس ضروریست هم قوه قضاییه و هم قوه مقننه در عرصه تولید تمرکز کنند.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد: از الزامات اساسی تولید تامین زیرساخت ها است و این مساله حمایت نمایندگان، قوه قضاییه، مقامات محلی و استانی را می طلبد.
سیاست ما در وزارت صنعت معدن و تجارت این است که واحدهای صنعتی در شهرک ها مستقر شوند، برای اینکه محدودیت تامین زمین و زیرساخت در شهر وجود دارد، بدین سبب باید در عرصه شهرک سازی و تامین زیرساخت ها بصورت جدی وارد شویم.
خبر تکمیل می شود...منبع:

1402/03/13
15:30:15
5.0 / 5
269
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فوری خرید