معاون استاندار:

خروج دام از لرستان ممنوع می باشد

خروج دام از لرستان ممنوع می باشد

به گزارش فوری خرید، لرستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان اظهار داشت: با عنایت به این که دامداران هم اکنون مشکل تأمین نهاده را ندارند و این می تواند روی پایین آمدن قیمت گوشت در استان تأثیرگذار باشد، خروج دام از استان ممنوع می باشد.


سیروس ابراهیمی عصر ۱۷ خردادماه در جلسه ستاد تنظیم بازار لرستان که در سالن جلسات استانداری ضمن اشاره به روند برگزاری جلسات این ستاد در استان، اظهار نمود: از پانزده فروردین سالجاری تا بیستم اردیبهشت که مشکل کمبود مرغ در بازار وجود داشت جلسات به صورت روزانه برگزار شد.
وی ضمن اشاره به راه اندازی سامانه کابوک در لرستان، اضافه کرد: برای پشتیبانی از تولید و مصرف کنندگان به کمک این سامانه واسطه ها حذف و زنجیره تولید مرغ از مرغداری، کشتارگاه، حمل و توزیع، کنترل و مدیریت شد.
معاون استاندار لرستان تصریح کرد: کشتارگاه های مرغ در لرستان مشکلاتی دارند و با عنایت به ارزیابی هایی که در سطح منطقه صورت گرفته است، کشتار مرغ در استان زیر قیمت منطقه صورت می گیرد و لازم است بررسی های کارشناسی در این حوزه صورت گیرد که در جلسه آینده ستاد تنظیم بازار تعیین تکلیف در این حوزه صورت پذیرد.
ابراهیمی با اشاره به اینکه قیمت مصوب شکر در کشور طی روزهای آینده اعلام خواهد شد، افزود: ۱۶ هزار و ۵۰۰ تن شکر تولیدی در استان هم با همان قیمت مصوب باید عرضه گردد، همینطور با عنایت به این که قیمت شیر به هر کیلو ۱۵ هزار تومان در سطح کشور ابلاغ گردیده است، برابر این مصوبه به دستگاههای نظارتی و تعزیرات ابلاغ شود که در جامعه مشکلی به وجود نیاید، در غیر این صورت سازمان تعزیرات برابر مقررات با متخلفان برخورد قانونی را داشته باشد.
وی به ممنوعیت خروج دام از استان اشاره نمود و اضافه کرد: با عنایت به این که دامداران هم اکنون مشکل تأمین نهاده را ندارند و همینطور مراتع غنی در اختیار دامداران قرار دارد و این می تواند روی پایین آمدن قیمت گوشت در استان تأثیرگذار باشد، برابر مقررات قبلی خروج دام از استان ممنوع خواهد بود.
معاون استاندار لرستان ضمن اشاره به آتشسوزی های اخیر در مزارع کوهدشت، رومشکان و چگنی، افزود: اگر این آتشسوزی ها به صورت عمدی صورت گیرد، جنایت است.
ابراهیمی اظهار نمود: با عنایت به این که سال جاری بین کشت آبی و دیم تفاوتی از نظر برداشت وجود ندارد و میزان مشابه ای صورت خواهد گرفت، افراد از خاموش کردن آتش مطمئن باشند و کسانی که به صورت عمدی مزارعی را آتش بزنند که دادستان های شهرستان ها با دقت بیشتری مبحث را پیگیری و با افراد متخلف برخود صورت گیرد.
منبع:

1402/03/18
15:31:06
5.0 / 5
236
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
فوری خرید