دبیر ستاد تنظیم بازار خبر داد:

مخالفت وزارت صنعت با حذف ارز دولتی، برنج، روغن و شكر با ارز ۴۲۰۰ عرضه می شود

مخالفت وزارت صنعت با حذف ارز دولتی، برنج، روغن و شكر با ارز ۴۲۰۰ عرضه می شود

به گزارش فوری خرید دبیر ستاد تنظیم بازار ضمن ابراز مخالفت نسبت به ایجاد تغییرات در پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی، اظهار نمود كه به صورت روزانه گزارش وضعیت بازار به مقامات عرضه می شود.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، امروز (شنبه) مراسم روز ملی اصناف با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی، وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت)، رئیس اتاق اصناف ایران و رئیس فراكسیون اصناف و رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در محل سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار گردید.
در حاشیه این مراسم عباس قبادی - دبیر ستاد تنظیم بازار و معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت - در جمع خبرنگاران درباره مطرح شدن مبحث حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در جلسه سران سه قوه، اظهار داشت: ما به صورت روزانه گزارش وضعیت بازار را به مقامات عرضه می نماییم و اثرات تغییر ارز ۴۲۰۰ تومانی به سایر ارزها را به مقامات مسئول هم گزارش كردیم.
وی اضافه كرد: قرار نیست اتفاق خاصی رخ دهد. حالا شرایط همان شرایط قبل است و اگر قرار باشد اتفاق خاصی رخ دهد، حتما اطلاع رسانی می شود.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه برخی كارشناسان اعتقاد دارند كه این ارز به سفره مردم نمی رسد، خاطرنشان كرد: بنابراین مقرر است تجدیدنظر در این رابطه صورت گیرد، ولی این در مورد همه كالاها مصداق ندارد.
وی اضافه كرد: در مورد محصول برنج، روغن، شكر و نهاده های دامی با همان قیمت ۴۲۰۰ تومانی در بازار در حال عرضه است؛ ولی در مورد برخی محصولات دلار ۴۲۰۰ تومانی پرداخت نمی گردد، این در شرایطی است كه در مورد ماكارونی كه افزایش قیمت گندم رخ داده است، قیمت هم به صورت طبیعی برای مصرف كننده بالا رفته است.
قبادی افزود: ما فعلاً اعتقاد داریم كه نباید تغییرات خاصی رخ دهد و گزارش خویش را به سران سه قوه دادیم.
معاون بازرگانی داخلی وزیر صمت درباره افزایش نرخ لبنیات هم اظهار داشت: اگر لبنیات بالاتر از قیمت مصوب دولت و ستاد تنظیم بازار عرضه گردد، تخلف است و حتما برخورد می نماییم.
وی همینطور تصریح كرد كه هم اكنون قرار نیست عوارض صادراتی جدیدی ابلاغ شود و اگر مقرر است در این عرصه اتفاقی رخ دهد، حتما اطلاع رسانی خواهد شد.1398/04/01
15:37:25
5.0 / 5
5097
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
فوری خرید