معاون وزیر اقتصاد:

هنوز استخراج رمزارزها در هیئت دولت تصویب نشده است

هنوز استخراج رمزارزها در هیئت دولت تصویب نشده است

به گزارش فوری خرید معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینكه هنوز استخراج رمزارزها در هیئت دولت تصویب نشده است، اظهار داشت: رمز ارز صنعتی با ریسك بسیار بالاست و رمزارزها همچون بیت كوین با نوسان شدید قیمت رو به رو هستند.به گزارش فوری خرید به نقل از شبكه خبر، محمدعلی دهقان دهنوی در برنامه تیتر امشب شبكه خبر تصریح كرد: استخراج رمزارز صنعت یا پدیده ای جدید است و باید معایب و محاسن آنرا با هم دید و ضمن مدیریت معایب از مزایای آن به نفع كشور بهره برد.
معاون وزیر اقتصاد اضافه كرد: استخراج رمزارز نوعی ایجاد دارایی است برای همین می توان آنرا صنعت در نظر گرفت، اما وقتی با آن بخواهد پرداختی صورت گیرد، احتیاج به مدیریت و نظارت بانك مركزی است كه می تواند تا حدودی از راه مثلاً مصرف برق، میزان پردازش و … آنرا برآورد كند.
وی با اشاره به اینكه هنوز استخراج رمزارزها در هیئت دولت تصویب نشده است، اظهار داشت: آنها كه می خواهند در این صنعت كار كنند باید بدانند كه صنعتی با ریسك بسیار بالاست و رمزارزها همچون بیت كوین با نوسان شدید قیمت رو به رو هستند.
معاون وزیر اقتصاد درباره رمزارز بیت كوین اظهار داشت: رمز ارزها انواع مختلف و اسامی گوناگون دارد و یكی از آنها كه معروف تر و رایج تر است بیت كوین نام دارد.
وی با اشاره به تعریف فناوری بلاك چین و رمزارزها اظهار داشت: بلاك چین نوعی فناوری است كه اجازه می دهد اطلاعات را به شكل رمزنگاری شده و توزیع شده داشته باشیم و استخراج رمز ارز كسب و كار و صنعتی است كه با استفاده از فناوری بلاك چین افراد تلاش می كنند رمزارزها را به دست بیاورند؛ یعنی رمزارز پاداش كسی است كه از فناوری بلاك چین برای بدست آوردن آن بهره برده است.
دهقان دهنوی اظهار داشت: بلاك چین فناوری است كه هم برای تولید رمزارز داخلی و هم برای تولید امضای دیجیتال می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
وی اظهار داشت: رمز ارز جهان روایی ندارد و قابلیت داد و ستد با آن بسیار محدود است.
مشكل مصرف برق برای رمزارزها فقط در تابستان مطرح است
احمد محمدی اناركی عضو كمیسیون اقتصادی مجلس هم با اشاره به مزایا و معایب كسب و كار استخراج رمزارز، اظهار داشت: از ظرفیت های خوب رمز ارز می توان استفاده كرد، چون قابلیت پیگیری ندارد می توان از راه آن برای كشور ارزآوری كرد و یا واردات انجام داد.
اناركی در بحث مصرف برق هم اظهار داشت: وزارت ارتباطات هم می تواند در بحث شناسایی و رصد دستگاه های رمزارزها مشاركت كند و در ضمن باید توجه داشت كه مشكل مصرف برق بیشتر در تابستان اتفاق می افتد و مشكلی از این بابت در فصول دیگر نیست.
شرط صعنتی شدن پدیده استخراج بیت كوین
همچنین زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت هم در این برنامه اظهار داشت: باید حدی برای صنعتی شدن پدیده استخراج بیت كوین تعریف كرد و هنوز در وزارت خانه به این جمع بندی نرسیده ایم كه این حد چقدر باشد آیا بر مبنای میزان پردازش باشد یا مصرف برق یا شمار سرورها.
برای تولید بیت كوین نباید از برق یارانه ای استفاده شود
مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق هم اظهار داشت: برای تولید هر بیت كوین تقریباً ۷۲ هزار كیلو وات برق مصرف می شود كه طبیعتاً نمی توان اجازه داد از برق یارانه ای استفاده گردد و قیمت برق رمز ارزها باید به نرخ صادراتی محاسبه شود.
رجبی مشهدی اظهار داشت: یكی از پیشنهادات وزارت نیرو این بوده كه سرورهای رمزارزها در زمان تابستان و پیك مصرف با محدودیت رو به رو شوند و از راه كنتورهای هوشمند بحث نظارت امكان دارد.

1398/05/01
17:45:10
5.0 / 5
5012
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
فوری خرید