واعظی به فوری خرید خبر داد

دستور رئیس جمهور برای معرفی فوری مدیرعامل هپكو

دستور رئیس جمهور برای معرفی فوری مدیرعامل هپكو

به گزارش فوری خرید رئیس دفتر رئیس جمهوری درباره برنامه های دولت در مورد اعتراضات كارگران اراك اظهار نمود: خواسته كارگران این است كه هر چه زودتر مدیرشان انتخاب شوند و آقای رئیس جمهوری هم دستور داده اند كه این انتخاب هر چه سریعتر صورت گیرد.محمود واعظی در گفتگو با ایسنا، درباره اعتراضات اخیر كارگران شركت هپكو اراك، اظهار نمود: یكی از خواسته های كارگران این است كه هر چه زودتر مدیر كارخانه هپكو انتخاب شود؛ در همین زمینه بر مبنای گزارشی كه به رئیس جمهوری دادم ایشان دستور دادند كه انتخاب مدیرعاكل شركت هپكو هر چه سریعتر صورت گیرد.

وی تصریح كرد: در جلسه روز چهارشنبه هیات وزیران آقای دژپسند و یكی دو نفر از وزرای ذی ربط قول دادند كه تا هفته آینده مدیرعامل این كارخانه را معرفی كنند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری درباره مطالبات كارگران در مورد عدم پرداخت حقوق و معوقاتشان هم اظهار داشت: تا زمانی كه مدیر برای این شركت معرفی نشود، امكان پرداخت حقوق و معوقات وجود ندارد؛ باید مدیر جدید معرفی شود تا منابع مربوطه تخصیص داده شده و معوقات و مطالبات كارگران پرداخت گردد.

واعظی در انتها اظهار نمود: در جلسه روز چهارشنبه هیئت وزیران تاكید شد كه آقای دژپسند و دستگاه های ذی ربط با جدیت مبحث را دنبال كنند تا مشكلات بوجود آمده هر چه سریع تر برطرف شود.

به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، برخی از كارگران هپكو طی روزهای اخیر در اعتراض به شرایط تولید در شركت و حقوق عقب افتاده خود در مركز شهر اراك و سپس در مقابل دفتر نمایندگان اراك، كمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تجمع كردند. ابوالفضل رنجبر یكی از اعضای شورای كارگری شركت هپكو اراك در مورد اعتراضات اخیر كارگران این شركت به ایسنا گفته بود كه كارگران هپكو ۶۸۰ میلیون تومان بابت حقوق معوق تیرماه، حدود ۴ میلیارد تومان بابت حقوق معوق مردادماه و حدود ۱.۵ میلیارد تومان بعنوان باقیمانده حقوق فروردین ماه و اردیبهشت ماه از شركت طلبكار هستند.

وی با اشاره به اینكه «مشكل ما كارگران حقوق نیست»، تصریح كرد: پرسنل هپكو به دنبال كار هستند و مدیرعاملی می خواهند كه برای شركت به دنبال كار باشد.
1398/06/15
12:10:20
5.0 / 5
5022
تگهای خبر: حقوق , رئیس جمهور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
فوری خرید