وزیر اقتصاد:

شركت هپكو هفته آینده تعیین تكلیف می شود

شركت هپكو هفته آینده تعیین تكلیف می شود

به گزارش فوری خرید وزیر اقتصاد اظهار داشت:  درباره سهامدار عمده شركت هپكو اراك مذاكراتی با دو نفر از متقاضیان داریم كه یكی از آنها به مرحله نهایی رسیده و امیدواریم طی هفته آینده به صورت قطعی تعیین تكلیف شود.به گزارش فوری خرید به نقل از صدا و سیما، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه معارفه رئیس جدید سازمان خصوصی سازی درباره حل مشكلات كارگران هپكو اراك اظهار داشت: خوشبختانه اخیرا مدیر جدید و پر انرژی انتخاب شد كه بر مبنای ارزیابی ما برنامه مشخصی دارد.
وی اضافه كرد: من از كاركنان این واحد می خواهم كه اجازه بدهند مدیر جدید كار خویش را آغاز كند و امیدواریم در آینده نه چندان دور این مشكل حل شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: درباره سهامدار عمده شركت هپكو اراك مذاكراتی با دو نفر از متقاضیان داریم كه یكی از آنها به مرحله نهایی رسیده و امیدواریم طی هفته آینده به صورت قطعی تعیین تكلیف شود.
دژپسند با اشاره به نوسانات بازار بورس اظهار داشت: این نواسانات در یك دامنه مشخص طبیعی است و نباید شتابزده عمل كرد.
روش های واگذاری باید اصلاح شود
وزیر امور اقتصادی و دارایی همینطور با اشاره به اینكه موارد انتقاد در خصوصی سازی ها را بررسی كردیم اضافه كرد: ​ مراحل واگذاری منطبق بر قوانین و مقررات انجام شده است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: قانون جدیدی كه چند ماه قبل ابلاغ گردید برای خریداران سهام راهبردی علاوه بر اهلیت مالی باید اهلیت فنی و تخصصی هم سنجیده شود كه این قانون قبل از این وجود نداشت.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: تلاش می نماییم در هیئت واگذاری روش های واگذاری و قیمت گذاری را متنوع نماییم و از روش هایی مثل واگذاری مدیریت و اجاره به شرط تملیك استفاده گردد.
وی با اشاره به اینكه امسال ۶ پالایشگاه و سهام بیمه البرز بعنوان سهام دولتی در بورس ارائه شد اظهار داشت: ​ هدف از واگذاری ها، ​ تأمین مالی دولت نیست بلكه لزوم اجتناب ناپذیر برای نجات اقتصاد كشور از دولتی بودن است.
دژپسند با اشاره به اینكه آقای پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی پیش از بازداشت شدن استعفاء داده بود اضافه كرد: بازداشت وی همزمان با استعفایش شد.
وی افزود: امكان دارد یك مدیر گرفتار اشتباه شود، اما این مورد با انحراف و فساد متفاوت می باشد.
وزیر اقتصاد اظهار داشت: رئیس جدید سازمان خصوصی سازی در شرایطی این سمت را قبول می كند كه باید با اشراف بر قوانین و قبول خطر مدیریتی وارد شود و در این راه نمی گردد با ترس و واهمه جلو رفت.
وی با اشاره به اینكه آقای صالح مسلط به قانون است اضافه كرد: قرار نیست در این سازمان اموال دولت به تاراج گذاشته شود و كسی نباید دندان تیز و برای خودش سفره ای پهن كند كه سلامت آقای صالح هم برای ما مشخص است.
دژپسند با اشاره به لزوم هدایت نقدینگی به بورس و پشتیبانی از تولید اظهار داشت: ​ خوشبختانه در سه ماهه نخست امسال بر مبنای آمار بانك مركزی، ​ رشد اقتصادی غیر نفتی كشور مثبت چهار دهم درصد بوده است.

1398/06/27
22:31:57
5.0 / 5
5232
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
فوری خرید