تولید ۳۵ میلیون مترمربع فرش ماشینی در ۵ ماهه امسال

تولید ۳۵ میلیون مترمربع فرش ماشینی در ۵ ماهه امسال

به گزارش فوری خرید جدیدترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان داده است كه در پنج ماهه نخست امسال ۳۴ میلیون و ۹۰۱ هزار متر مربع فرش ماشینی تولید شده كه نسبت به تولید ۳۳ میلیون و ۹۶۱ هزار متر مربع از این كالا در مدت مشابه سال قبل ۲.۸ درصد افزایش داشته است.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، این آمار حاكی از این است كه از بین چهار نوع ماده اولیه صنایع نساجی، تولید دو مورد كاهش داشته است. تا آخر مرداد ماه امسال ۷۵۰ تن الیاف اكریلیك تولید شده كه نسبت به تولید ۱۶۰۰ تنی این محصول در سال گذشته، ۵۳.۱ درصد كاهش داشته است.
تولید نخ سیستم پنبه ای و تركیبی الیاف مصنوعی هم با كاهش ۰.۵ درصدی مواجه بوده و تولید آن از ۸۶ هزار و ۷۰۰ تن در پنج ماهه اول سال قبل به ۸۶ هزار ۳۰۰ تن در مدت مشابه سال جاری رسیده است.
در این میان تولید نخ پلی استر در این مدت ۲۴.۹ درصد افزایش داشته است؛ به صورتی كه در پنج ماهه نخست سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ به ترتیب ۹۸ هزار و ۵۰۰ و ۱۲۳ هزار تن از این نوع نخ تولید شده است.
تولید الیاف و تاپس پلی استر هم تا آخر مرداد ماه امسال ۱۶.۵ درصد افزایش داشته و به ۹۲ هزار و ۴۰۰ تن رسیده است. این در شرایطی است كه در مدت مشابه سال قبل ۷۹ هزار و ۳۰۰ تن از این محصول تولید شده است.

تولید چرم و پای پوش هم افزایش یافت
همینطور جدیدترین آمار (مقدماتی) تولید كالاهای منتخب صنعتی نشان داده است كه در پنج ماهه نخست امسال ۱۷ میلیون و ۱۰۰ هزار فوت مربع چرم تولید شده كه نسبت به تولید ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار فوت مربع از این محصول در مدت مشابه سال گذشته، ۳.۶ درصد افزایش یافته است.
تولید انواع پای پوش هم در این مدت ۰.۹ درصد افزایش داشته و از ۵۱ میلیون و ۲۰۰ هزار زوج در پنج ماهه نخست سال قبل به ۵۱ میلیون و ۶۰۰ هزار زوج در مدت مشابه امسال رسیده است.1398/07/11
12:06:38
5.0 / 5
5120
تگهای خبر: صنایع , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
فوری خرید