نظرسنجی كیتكونیوز نشان داد

تردید بازار درباره روند قیمت طلا

تردید بازار درباره روند قیمت طلا

به گزارش فوری خرید نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز نشان داد در حالیكه كارشناسان وال استریت درباره روند قیمت طلا به اكثریت نرسیدند، سرمایه گذاران همچنان به رشد قیمت طلا در هفته جاری بسیار خوش بین هستند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، هفته گذشته طلا اوقات دشواری را سپری نمود و در حالیكه موفق نشد مقاومت در سطح ۱۴۷۵ دلار را بشكند، توانست با وجود صعود بازارهای سهام آمریكا و دلار، در بالای ۱۴۵۰ دلار بماند.
در نظرسنجی هفته جاری كیتكونیوز از تحلیل گران وال استریت، ۱۵ نفر شركت كردند كه از میان آنها شش نفر یا ۳۷.۵ درصد افزایش قیمت طلا را پیشبینی كردند و جالب است كه به همین تعداد هم نظری نداشتند و چهار نفر یا ۲۵ درصد هم انتظار داشتند قیمت طلا در هفته جاری كاهش پیدا كند.
در این بین، ۴۷۳ نفر در نظرسنجی آنلاین كیتكونیوز از سرمایه گذاران شركت كردند كه از میان آنها، ۲۹۰ نفر یا ۶۱.۳ درصد افزایش و ۱۰۴ نفر یا ۲۲ درصد كاهش قیمت طلا را پیشبینی كردند و ۷۹ نفر یا ۱۶.۷ درصد هم نظری نداشتند.
در نظرسنجی كیتكونیوز برای هفته گذشته تحلیل گران وال استریت كاهش قیمت طلا و سرمایه گذاران افزایش قیمت طلا را پیشبینی كرده بودند. بهای هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر در معاملات روز جمعه بازار آمریكا چهار دلار و ۹۰ سنت یا ۰.۳ درصد كاهش پیدا كرد و در ۱۴۶۸ دلار و ۹۰ سنت بسته شد و رشد هفتگی خویش را به ۰.۴ درصد محدود كرد.
ریچارد بیكر، دبیر نشریه "اوركا ماینر ریپورت" به كیتكونیوز اظهار داشت: خوشبینی رو به رشدی نسبت به فاز اول توافق تجاری آمریكا و چین بوجود آمد كه شاخص اس اند پی ۵۰۰ را به ركورد بالایی رساند و بازار داراییهای امنی مانند طلا را تحت فشار قرار داد. طلا در ۱۴۵۰ دلار كف قیمت پیدا كرده با این وجود قیمت این فلز پایین تر خواهد رفت.
بعضی از تحلیل گران می گویند پتانسیل صعودی طلا فعلا در پایین مرز ۱۵۰۰ دلار محدود شده است.
كالین سیژینسكی، استراتژیست بازار در شركت مدیریت دارایی SIA، جریان اخبار آهسته شده و طلا می تواند اندكی بهبود پیدا كند و شاید به محدوده ۱۴۸۰ تا ۱۵۰۰ دلار برگردد اما برای عبور از مرز ۱۵۰۰ دلار اوقات دشواری خواهد داشت.
شمار بالای رای خنثی برای نظرسنجی هفته جاری نشان داده است كه طلا امكان دارد تغییر چندانی پیدا كند مگر این كه عامل جدیدی روند قیمت طلا را تغییر دهد.1398/08/25
13:43:12
5.0 / 5
5249
تگهای خبر: آنلاین , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فوری خرید