عضو هیئت مدیره انجمن شیمی مطرح كرد

همكاری انجمن شیمی ایران با صنایع

همكاری انجمن شیمی ایران با صنایع

به گزارش فوری خرید عضو هیئت مدیره انجمن شیمی ایران با اشاره به اینكه در سال جهانی شیمی (2011) مسئولیت همه كارها همچون معرفی این علم با ما بود، اما خوشبختانه در سال جدول تناوبی موزه علوم با ما همكاری داشتند، اظهار داشت: انجمن شیمی ایران 6 مجله بین المللی و یك مجله فارسی منتشر نموده و در شرایط مختلف با صنایع ارتباط برقرار می كند.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، یدالله یمینی در مراسم افتتاحیه رویداد جدولیم كه امروز در موزه ملی علوم و فناوری ایران برگزار شد، با اشاره به فعالیت ۱۵ كمیته در انجمن شیمی و پنل های این انجمن برای معرفی جدول تناوبی، اظهار داشت: جلسات ما در ارتباط با سال جهانی جدول تناوبی اسفند ماه ۹۷ كلید خورد و از همان زمان با همه دانشگاه ها ارتباط برقرار كردیم تا بتوانیم سخنرانی هایی را با كمك خود آنها، به خصوص با كمك انجمن های علمی، در دانشگاه ها ترتیب دهیم.
وی افزود: همین طور در سال ۲۰۱۱ كه سال جهانی شیمی معرفی شده بود، مسئولیت كارها با ما بود تا علم شیمی و ارتباط آن با زندگی و رفاه مردم را به همه معرفی نماییم. خوشبختانه در سال ۲۰۱۹ كه سال جدول تناوبی بود، موزه علوم هم برنامه هایی در این راستا برگزار كرد.

عضو هیأت مدیره انجمن شیمی ایران و استاد دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به كارهای "مندلیف"، دانشمند روسی، اظهار داشت: به خاطر كوشش های این دانشمند و این مساله كه جای برخی عناصر در جدول خالی گذاشته شد، ظرف ۵۰ سال بیشتر عناصر ناشناخته پیدا شدند. از طرفی جدول تناوبی سبب شده خواص عناصر را بهتر بشناسیم و آنرا راحت تر آموزش دهیم.

یمینی با اشاره به اینكه علم شیمی یك علم پیشرو است و ما به آینده این علم امید داریم، اظهار داشت: در كنار بحث تولید علم، موضوع فناوری و نیز تجارت و وارد كردن فناوری ها به تجارت مطرح است. تحقیقات علمی ما از حدود سال ۱۹۷۰ شروع شده و الان حدود ۱۰ سال است كه وارد بحث فناوری شدیم و در چند سال آینده نتایج این رشد را در زندگی مردم خواهیم دید.

وی سپس به تاریخچه انجمن شیمی اشاره نمود و اظهار داشت: این انجمن قبل از انقلاب در سال ۵۴ شكل گرفت و پیش از انقلاب توانستیم ۳ كنگره در سطح كشور برگزار نماییم و به شكل رسمی از سال ۱۳۶۴ آغاز به فعالیت كردیم. هم اكنون ۹ هزار نفر عضو گروه تلگرامی انجمن هستند. در شرایط مختلف اهتمام می نماییم با صنایع و مسائل آنها ارتباط برقرار كرده و به آنها كمك نماییم.

عضو هیئت مدیره انجمن شیمی ایران درانتها اشاره كرد: انجمن شیمی دارای ۶ مجله بین المللی است كه همگی جزو مجلات آی اس آی هستند و همین طور مجله فارسی آموزش شیمی را منتشر می كند. یكی از مجلات بین المللی انجمن شیمی كه انتشارات اشپیگل منتشر می كند، Journal of the Iranian Chemical society است كه ۲۰ درصد عواید آن به انجمن شیمی برمی گردد و این مقدار سال قبل ۱۵ هزار یورو بوده است.

منبع:

1398/11/16
23:15:23
5.0 / 5
4856
تگهای خبر: صنایع , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
فوری خرید