رئیس دیوان عدالت اداری:

اصلاح قوانین باعث رشد و جهش تولید می شود

اصلاح قوانین باعث رشد و جهش تولید می شود

به گزارش فوری خرید رئیس دیوان عدالت اداری صدمه شناسی قوانینی كه مانع رشد و جهش تولید می شود را مهم خواند و اظهار داشت: یكی از مهمترین راه های كمك به جهش تولید، اصلاح قوانین بانكی، مالیاتی و زدودن قوانین مانع تراش است.


به گزارش فوری خرید به نقل از دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی، در نشست جهش تولید در رویه قضایی دیوان عدالت اداری، به الزامات تحقق این شعار در دیوان اشاره نمود و اظهار داشت: وظایفی که دیوان در جهت تحقق این شعار برعهده دارد را به بهترین نحو انجام می دهیم و با به کارگیری سرمایه ها و ظرفیت های داخلی دیوان از چرخه تولید حمایت می نماییم.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه دشمن با تمام قوا درصدد ضربه زدن به توان اقتصاد و صنعت است، اظهار داشت: شناسایی مشکلات و چالش های این بخش و پشتیبانی از تولید داخل در سال جهش تولید یک لزوم برای مقابله با دشمن است.
حجت الاسلام و المسلمین بهرامی به پرونده هایی که با شکایت تولیدکنندگان در دیوان تشکیل می شود، اشاره نمود و اظهار داشت: قاضی رسیدگی کننده باید با این موضوعات با هوشمندی برخورد کند و در صورت درخواست دستور موقت، اگر به روند و جهش تولید لطمه وارد می نماید از صدور این دستور اجتناب کنند و یا اگر عکس این مورد صادق بود به جهت پشتیبانی از چرخه تولید روند رسیدگی تسریع شود.
وی ادامه داد: یکی از موضوعات مهم در دیوان عدالت اداری که به شکلی تولید می باشد و باید از آن حمایت کرد، صدور پروانه های ساختمانی است که منجر به تولید مسکن می شود که در نتیجه افزایش ساخت مسکن باعث کاهش قیمت مسکن و در نهایت به کاهش تورم کمک بسزایی دارد.
رئیس دیوان عدالت اداری در انتها صدمه شناسی قوانینی که مانع رشد و جهش تولید می شود را مهم خواند و اضافه کرد: یکی از مهمترین راه های کمک به جهش تولید اصلاح قوانین بانکی، مالیاتی و زدودن قوانین مانع تراش است و این قوانین باید شناسایی شود و معاونت های دیوان عدالت اداری هر کدام به صورت تخصصی می توانند در این راستا کمک شایانی داشته باشند.
این نشست به همت پایگاه مقاومت بسیج شهید مفتح دیوان عدالت اداری و با حضور معاونان، مدیران و کارکنان قضایی و اداری در سالن هیات عمومی دیوان عدالت اداری برگزار گردید.
منبع:

1399/04/23
20:51:45
5.0 / 5
3507
تگهای خبر: اقتصاد , تخصص , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فوری خرید