مركز آمار ایران؛

۸۸ درصد كارگاه ها از دریافت و پرداخت الكترونیكی استفاده می نمایند

۸۸ درصد كارگاه ها از دریافت و پرداخت الكترونیكی استفاده می نمایند

مركز آمار اعلام نمود: ۸۸ درصد از كارگاه های بازرگانی و خدمات از دریافت و پرداخت الكترونیكی استفاده می نمایند.به گزارش فوری خرید به نقل از مرکز آمار، ۸۸ درصد از کارگاه های بازرگانی و خدمات از دریافت و پرداخت الکترونیکی استفاده می نمایند.
۱۱ درصد از مدیران کارگاه های مورد بررسی را زنان تشکیل داده اند که فعالیتهای سایر فعالیتهای خدماتی شخصی (شستشوی منسوجات، آرایش و پیرایش و …) با ۴۹ درصد بیشترین سهم را از این حیث دارا بوده اند.
مشروح نتایج طرح جامع آمارگیری از کارگاه های بازرگانی و خدمات در سال ۱۳۹۷ نشان می دهد:
در سال ۱۳۹۷، حدود ۷۹ درصد از کارکنان بخش بازرگانی و خدمات را کارکنان مرد و ۲۱ درصد را کارکنان زن تشکیل داده اند. کارگاه های با فعالیت آموزش با ۶۱ درصد کارکن زن بیشترین سهم کارکن زن در میان فعالیتهای بخش بازرگانی و خدمات را دارا بوده و کارگاه های دارای فعالیت تعمیر کالاهای شخصی و خانگی با ۴ درصد، کمترین سهم را در سهم زنان شاغل داراست.
۳۴ درصد از کارکنان کارگاه های بازرگانی و خدمات را کارکنان با تحصیلات بالاتر از دیپلم، ۳۵ درصد کارکنان دیپلم و ۳۱ درصد هم دارای مدرک تحصیلی زیر دیپلم تشکیل داده اند.
حدود ۳۵ درصد از ارزش افزوده کارگاه های بازرگانی و خدمات مورد بررسی، مربوط به فعالیت خرده فروشی (بجز وسایل نقلیه موتوری و موتورسیکلت) است.
بهره وری کارکنان این کارگاه ها در سال ۱۳۹۷ به ازای هر کارکن معادل ۳۶۰ میلیون ریال بوده است. همینطور بهره وری کارکنان به ازای هر ساعت بیشتر از ۱۴۸ هزار ریال بوده است. بر مبنای نتایج به صورت متوسط هر کارکن ۵۰ ساعت در هفته به فعالیت مشغول بوده است.
نتایج طرح نشان داده است که ضریب نفوذ کامپیوتر در این کارگاه ها ۲۶ درصد است که کارگاه های با فعالیت جنبی خدمات مالی و فعالیتهای بیمه با ضریب نفوذ ۹۹ درصد دارای بالاترین نسبت از این حیث در کارگاه های مورد بررسی است. ۲۰ درصد از کارکنان کارگاه های مورد بررسی هم از اینترنت برای فعالیتهای کارگاه در داخل یا خارج از کارگاه بهره برده اند.
۱۱ درصد از مدیران کارگاه های مورد بررسی را زنان تشکیل داده اند که فعالیتهای سایر فعالیتهای خدماتی شخصی (شستشوی منسوجات، آرایش و پیرایش و …) با ۴۹ درصد بیشترین سهم را از این حیث دارا بوده اند.
۸۸ درصد از کارگاه های بازرگانی و خدمات از ابزارهای الکترونیکی برای پرداخت و دریافت خود بهره برده اند که فعالیتهای انتشاراتی، فعالیت جنبی خدمات مالی و فعالیتهای بیمه با ۹۹ درصد بالاترین میزان استفاده در این حوزه را دارا بوده اند. همینطور ۹۸ درصد از کارگاه ها از دستگاه کارتخوان برای پرداخت و دریافت بهره برده اند.

1399/05/26
14:24:13
5.0 / 5
2461
تگهای خبر: بیمه , تعمیر , خدمات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فوری خرید