زارع در نشست خبری:

مالیات بر اجاره و مستغلات در سال ۱۴۰۰ افزایش نمی یابد

مالیات بر اجاره و مستغلات در سال ۱۴۰۰ افزایش نمی یابد

به گزارش فوری خرید سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس اظهار داشت: برمبنای تصمیم کمیسیون تلفیق، مالیات بر مستغلات و اجاره در سال 1400 افزایش نخواهد یافت.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در نشست خبری که بامداد امروز (شنبه) برگزار شد، اظهار داشت: نخستین جلسه بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق با حضور نمایندگان عضو این کمیسیون و مسئولانی از مرکز پژوهش های مجلس، دیوان محاسبات، سازمان برنامه و بودجه کشور، اتاق های سه گانه، قوه قضائیه و ستاد کل نیروهای مسلح انجام شد.
وی با اعلان اینکه در این نشست بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس قرار شد مالیات بر اجاره و مستغلات همانند سالهای گذشته باشد و بر این اساس نسبت به سال ۹۹ افزایش نخواهد داشت و درآمد دولت دراین زمینه ثابت خواهد بود.
زارع اظهارداشت: همین طور در این نشست مالیات بر اشخاص حقوقی غیردولتی، مالیات بر حقوق ها به صورت پلکانی که در خواست مجلس بود، مالیات بر خودرو های لوکس، مالیات بر خانه های خالی و کاهش نرخ تعرفه های ورودی کالاهای اساسی جهت بررسی و کارشناسی بیشتر به کمیته های تخصصی ارجاع شد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بخش های درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در این هفته در کمیسیون تلفیق بررسی می شود و از هفته آتی، بخش های هزینه ای مورد بررسی قرار می گیرد. سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی افزود: همین طور در مورد حقوق ها به سبب اینکه در بعضی موارد عدالت مالیاتی وجود ندارد، تا سقف ۴ میلیون تومان معافیت پیش بینی شده و از ۴ میلیون به بالا، به صورت پلکانی نرخ را افزایش خواهیم داد. وی ادامه داد: در مورد خودرو های لوکس در بودجه ۹۹ نخستین سالی بود که مالیات در نظر گرفته شده بود و به خوبی اجرا نشد و پس ما ضمانت اجرائی نحوه وصول مالیات را پیش بینی خواهیم کرد. زارع اشاره کرد: در مورد مالیات بر خانه های خالی که قانون آن امسال تصویب گردید نیز همسان با بخشنامه وزارت راه و شهرسازی، در بودجه ۱۴۰۰ این مساله را بررسی خواهیم کرد تا بخشنامه و قانون یکسان باشد. وی اظهار داشت: همین طور ۴۶۰۰ میلیارد تومان بعنوان رقم پیش بینی درآمد مالیاتی ناشی از مالیات بر مستغلات و اجاره در بودجه سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است. سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: برمبنای مصوبه امروز کمیسیون تلفیق، نرخ واردات در گمرک برمبنای ارز نیمایی محاسبه می گردد. وی بیان کرد: ️ همین طور اعضای کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کردند که خودرو های لوکس با قیمتی ۱.۵ میلیارد به بالا مشمول مالیات شوند.


منبع:

1399/10/15
01:10:29
0.0 / 5
1451
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فوری خرید