گمرك ابلاغ كرد؛

الزام به ارائه گواهی اسقاط كامیون فرسوده در مقابل واردات، كنسل شد

الزام به ارائه گواهی اسقاط كامیون فرسوده در مقابل واردات، كنسل شد

فوری خرید: مدیرکل واردات گمرک ایران در بخشنامه ای به گمرکات اجرائی الزام به ارائه گواهی اسقاط کامیون فرسوده برای واردات کامیون های دست دوم اروپایی را لغو نمود.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، علی وکیلی مدیرکل واردات گمرک ایران در بخشنامه ای به گمرکات اجرائی اعلام نمود که ارائه گواهی اسقاط کامیون های فرسوده در مقابل واردات کامیون های زیر ۳ سال ساخت، در صورت صرف نظر واردکننده از دریافت تخفیف ۲۵ درصدی عوارض گمرکی، الزامی نیست.
در این بخشنامه آمده: در صورت عدم ارائه گواهی اسقاط در طول پروسه انجام تشریفات گمرکی و پیش از ترخیص کامیون های مورد نظر به شرط پرداخت کامل حقوق ورودی و عدم احتساب تخفیف سود تجاری ۲۵ درصد، پذیرش و ترخیص کالا با رعایت کامل سایر مقررات بلامانع است. بدیهی است باتوجه به انتقال ارائه مجوز مزبور به پیش از شماره گذاری، در صورت ارائه مجوز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در مهلت ماده ۱۳۵ قانون امور گمرکی و با رعایت سایر مقررات استرداد تفاوت حقوق ورودی به میزان تخفیف پیش بینی شده میسر است.


گفتنی است برمبنای بند ث ماده ۳۰ قانون احکام دائمی کشور، واردات کامیون های زیر ۳ سال ساخت اروپایی، کره ای و ژاپنی در صورتیکه منجر به صدور گواهی اسقاط یک دستگاه کامیون فرسوده به ازای هر یک دستگاه وارداتی می شود، از تخفیف ۲۵ درصدی عوارض گمرکی برخوردار خواهد شد.
متن این بند از قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور به شرح زیر است:
ث. اجازه داده می شود با تأیید و تشخیص سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، کامیون های مورد نیاز که استانداردهای روز را دارا بوده و عمر کمتر از سه سال داشته باشند مشروط به وجود خدمات بعد از فروش موضوع قانون پشتیبانی از حقوق مصرف کنندگان خودرو مصوب ۱۳۸۶/۳/۲۳ وارد شود. دولت مجاز است در این رابطه تخفیفات و تسهیلات گمرکی را اعمال نماید. استفاده از این تخفیفات منوط به خروج یک کامیون فرسوده با عمر بیش از بیست و پنج سال به ازای هر کامیون وارداتی است.


منبع:

1400/04/28
08:26:31
5.0 / 5
653
تگهای خبر: ترخیص , حقوق , خدمات , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
فوری خرید