گزارش فوری خرید؛

تورم اجاره بها در یكسال منتهی به تیرماه به ۲۸ درصد رسید

تورم اجاره بها در یكسال منتهی به تیرماه به ۲۸ درصد رسید

به گزارش فوری خرید مرکز آمار ایران اعلام نمود تورم ۱۲ ماهه منتهی به تیرماه سال جاری به ۲۸.۵ رسیده است.به گزارش فوری خرید به نقل از مهر، مرکز آمار ایران در گزارشی از وضعیت تورم در تیرماه سال قبل، در مورد تورم نقطه ای (تیرماه سال جاری نسبت به تیرماه سال گذشته) و ماهانه اعلام نمود: سهم بخش مسکن (قیمت خرید و فروش) از تورم کل در تیرماه سال جاری نسبت به تیرماه سال گذشته، ۲۴.۴ درصد است.
همچنین تورم مسکن خانوارهای کشور در تیر سال جاری نسبت به ماه قبل (خرداد امسال) ۴ درصد بوده است؛ این شاخص در بخش ۱۲ ماهه منتهی به تیرماه سال جاری، ۲۸.۵ درصد اعلام شده است.
تورم اجاره مسکن تیرماه: ۲۴ درصد / ‬کاهش ۶ درصدی تورم اجاره مسکن در ۴ ماهه امسال
بر اساس اعلام مرکز آمار، تورم نقطه ای بخش اجاره مسکن برای همه خانوارهای کشور در تیرماه سال جاری نسبت به تیرماه سال قبل ۲۴ درصد، نسبت به ماه پیش از آن (خرداد امسال) ۴ درصد و تورم ۱۲ ماهه منتهی به تیرماه هم ۲۸.۲ درصد است.
این در حالی است که تورم فروردین ماه سال جاری اجاره مسکن خانوارهای شهری ۳۰.۶ درصد بود و در ماه های اردیبهشت تا تیرماه سال جاری روند نزولی (۶ درصد کاهش) داشته است.
تورم ۴ درصدی قیمت مسکن شهری در تیرماه نسبت به خرداد
تورم بخش خرید و فروش مسکن در خانوارهای شهری ۲۴.۲ درصد، تورم ماهانه قیمت مسکن شهری تیرماه نسبت به خرداد ماه سال جاری ۴.۱ و تورم ۱۲ ماهه قیمت مسکن منتهی به تیرماه سال جاری، ۲۸.۶ درصد است.
تورم بخش اجاره مسکن شهری در تیرماه سال جاری نسبت به تیرماه سال گذشته، ۲۴ درصد، تورم اجاره مسکن شهری تیرماه نسبت به خرداد سال جاری ۴.۱ درصد و تورم اجاره مسکن شهری ۱۲ ماهه منتهی به تیرماه سال جاری، ۲۸.۴ درصد است.
تورم نقطه ای قیمت مسکن روستایی: ۲۷ درصد
تورم بخش خرید و فروش مسکن روستایی در تیرماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۷ درصد، نسبت به خرداد سال جاری ۳.۷ درصد و در ۱۲ ماهه منتهی به تیرماه سال جاری ۲۷ درصد اعلام شده است.
تورم بخش اجاره مسکن روستایی هم در تیر سال جاری نسبت به تیر سال قبل ۲۵.۱ درصد، در تیرماه نسبت به خرداد سال جاری ۳.۷ درصد و در ۱۲ ماهه منتهی به تیرماه سال جاری هم ۲۵.۴ درصد است.


1400/05/04
21:08:38
5.0 / 5
687
تگهای خبر: خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
فوری خرید