یک عامل مهم برای صعود قیمت طلا

یک عامل مهم برای صعود قیمت طلا

فوری خرید: طلا بار دیگر موفق نشد سطح 1800 دلار را بشکند اما مفسرین می گویند یک عامل درحال ظهور می تواند این فلز باارزش را از بازه معاملاتی اخیرش خارج کند.به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، خیلی از کارشناسان به سرمایه گذاران درباره ریزش بازار سهام آمریکا هشدار می دهند و این ممکنست همان عاملی باشد که طلا در پاییز نیاز دارد. گلدمن ساکس، مورگان استنلی، سیتی گروپ و بانک امریکا همگی نسبت به بازار سهام آمریکا مضطرب شده و اعلام نموده اند که ارزشگذاریها کاذب شده است. دویچه بانک هم هفته اخیر به بانک های دیگر پیوست و با اشاره به رشد ۲۱ برابری ارزش سهام نسبت به درآمدها، در پیامی اعلام نمود ریسک اصلاح بازار وجود دارد.

به گفته مایک مک گلون، استراتژی ارشد کالای بلومبرگ اینتلیجنس، نوسان در فضای بازار سهام ممکنست همان چیزی باشد که طلا هم اکنون نیاز دارد. حتی اندکی ناآرامی در بازار سهام آمریکا برای صعودی کردن طلا کافی خواهد بود.

کالین همیلتون، مدیر تحقیقات کالای شرکت بی ام او کپیتال مارکتس اظهار نمود: در پی نوسان بازار و باتوجه به سطح فعلی معاملات، بعید است طلا شاهد ریزش بیشتر قیمت باشد. قیمت طلا همچنان بسیار عالی است. با وجود افت ۶.۵ درصدی که از شروع امسال تا حالا داشته، قیمت طلا در بحبوحه کندی رشد اقتصادی چین، ادامه محدودیتهای مربوط به کرونا و سخنرانیهای اخیر جکسون هال و گزارش اشتغال ناامید کننده آمریکا در اوت در حدود ۱۸۰۰ دلار ثابت مانده است. باتوجه به بازده واقعی منفی، تنشهای ژئوپلیتیکی و احتمال نوسان بازارهای مالی، پتانسیل اصلاح چشم گیر قیمت طلا نسبتا اندک است.

با این حال قیمت طلا با سلسله ناامیدیهایی شامل عقب نشینی هفته گذشته از سطح ۱۸۳۰ دلار روبرو شده است. خیلی از مفسرین در کوتاه مدت درباره روند طلا نظر خنثی دارند و می گویند طلا در بازه مشخصی خواهد ماند مگر اینکه موفق شود به بالای ۱۸۳۰ دلار صعود کرده یا به پایین ۱۸۰۰ دلار عقب نشینی کند.

دانیل گالی، استراتژیست کالا در شرکت تی دی سکیوریتیز پیش بینی نمود طلا هفته جاری در حدود ۱۸۰۰ دلار می ماند. فضا برای طلا نه در یک هفته بلکه در سه ماه آتی بهبود پیدا خواهدنمود. در طول این مدت انتظارات رشد ضعیف شده و انتظارات تورمی به قوت خود می مانند. این فرصت خوبی برای طلا خواهد بود.

هفته جاری همه نگاهها به آمار شاخص قیمت مصرفی در روز سه شنبه و آمار خرده فروشی آمریکا در روز پنج شنبه دوخته شده است.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، سایر آمار مهم شامل شاخص تولید ایمپایر استیت نیویورک در روز چهارشنبه و سپس تولید صنعتی و شمار متقاضیان بیمه بیکاری در روز پنج شنبه و شاخص تولید بانک فدرال فیلادلفیا خواهد بود.

منبع:

1400/06/21
10:01:33
5.0 / 5
615
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , بازار , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فوری خرید