حاتمی:

قیمت پراید اکنون زیر ۱۰۰ میلیون تومان باید تعیین می شد

قیمت پراید اکنون زیر ۱۰۰ میلیون تومان باید تعیین می شد

نماینده مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی در مورد آنچه «ترکش های بی امان حذف ارز 4200 تومانی بر پیکر محرومان» خواند هشدار داد.


به گزارش فوری خرید به نقل از ایسنا، حسین حاتمی در تذکر شفاهی خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در ارتباط با بودجه ۱۴۰۱ بیان کرد: از ارز ۴۲۰۰ تومانی اثر مثبتی به نیازمندان نرسید، مراقب باشید نخستین ترکش های بی امان حذف این ارز بر پیکر نحیف پابرهنگان و مستضعفان و محرومان که صاحبان اصلی این انقلاب هستند، به هدف خوردن نکند. برنامه پیش بینی و جبرانی برای آن طراحی کنید و سپس ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کنید.
وی در تذکری خطاب به وزیر اقتصاد عنوان کرد: عناصر فاقد صلاحیت و غیرمرتبط در ساختارهای اقتصادی منصوب می شوند، بنظر می رسد وزارت اقتصاد برنامه مشخصی برای ساختار به هم ریخته سازمان بورس و افزایش بی رویه نرخ ارز ندارد، چرا باید اشخاص دوتابعیتی که مقیم کشور خبیث انگلستان هستند، کماکان بعنوان مدیران عامل بانکهای خصوصی درحال فعالیت باشند؟ آیا افراد لندن نشین صلاحیت مدیریت در جمهوری اسلامی ایران را دارند؟ این تذکر به سایر وزارتخانه ها هم مربوط شده تا بدانند مجلس با وجود همسویی سیاسی، ملاحظه ناکارآمدی را نخواهد کرد.
قیمت خودرو افزایش پیدا کرد، اصلاح نشد، اگر اراده ای برای اصلاح بود، قیمت پراید اکنون زیر ۱۰۰ میلیون تومان باید تعیین می شد، این چه اصلاح قیمتی است؟ اصلاح قیمت تان به نفع طبقه رانتخوار تمام شدعضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در تذکر دیگری به وزیرصمت بیان کرد: قیمت خودرو افزایش پیدا کرد، اصلاح نشد، اگر اراده ای برای اصلاح بود، قیمت پراید اکنون زیر ۱۰۰ میلیون تومان باید تعیین می شد، این چه اصلاح قیمتی است؟ اصلاح قیمت تان به نفع طبقه رانتخوار به اتمام رسید.
وی ادامه داد: حداقل در انتصاب مدیر صمت استان آذربایجان شرقی که چند ماهی بلاتکلیف مانده تسریع کنید. همین طور فاز جدید جاده کلیبر که قرار بود خردادماه ۱۳۹۹ به بهره برداری برسد، به سبب واگذاری به یک پیمانکار فاقد صلاحیت که نحوه واگذاری آن نیز محل بحث بود، همچنان بلاتکلیف است.
نماینده مردم کلیبر اضافه کرد: معدن مس سونگون در خداآفرین و نزدیک به جنگل های کلیبر قرار دارد، به مزارع اطراف خسارت وارد می کند، این در حالیست که مردم خداآفرین و کلیبر در استخدام و به کارگیری در آن معدن غیر بومی تلقی می شوند؛ چرا ریالی در حق شهرستان های مذکور بابت مسئولیت اجتماعی توسط این معدن هزینه نمی شود؟
حاتمی اشاره کرد: چرا از ۵ تیم یک استان مرکزی حمایت شده و میلیاردها تومان از درآمد این معدن برای آنها هزینه می شود، اما در حق ورزش آذربایجان و شهرهای همجوار سونگون هزینه و حمایت نمی گردد. اگر در مقابل این مساله سکوت نماییم، در فردای قیامت چگونه در محضر خدا پاسخ خواهیم داد؟ وزیر صمت و مسئولان شرکت ملی مس ایران این تذکر را جدی بگیرند، دیگر تذکر نمی دهیم، عمل می نماییم.1400/10/05
23:19:58
5.0 / 5
666
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فوری خرید