چرا صادرات آب بسته بندی نزولی شد؟

چرا صادرات آب بسته بندی نزولی شد؟

فوری خرید: دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب های معدنی و آشامیدنی با اعلان اینکه در یک دهه گذشته صادرات آب های بسته بندی همیشه نزولی بوده، دلیلهای این وضعیت را برشمرد.


پیمان فروهر در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: قیمت تمام شده محصولات ایران در مقابل برندهای کشورهای رقیب مثل ترکیه قابل قیاس نیست. یکی از دلیلهای این وضعیت بار مالی تولید کنندگان به خاطر بهره تسهیلات بانکی است.
بگفته وی کشورهای رقیب، به سبب نداشتن این دفعه مالی در بازارهای صادراتی کشورهای منطقه موفق تر هستند.
دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب های معدنی و آشامیدنی، اضافه کرد: از جانب دیگر کرایه حمل در ایران به شکل سرسام آوری اضافه می شود و آب های بسته بندی نیز یک محموله استثناء هستند که سنگین و حجیم اند، اما خودشان قیمتی ندارند. بدین سبب تاثیر قیمت کرایه حمل در قیمت تمام شده در بازارهای داخلی و بین المللی خیلی زیاد است. هر بار که کرایه حمل افزوده می شود، بازار آب های بسته بندی در داخل و خارج لطمه می بیند.
فروهر با اعلان اینکه مشکلات منطقه مثل ناامنی ها و جنگ ها نیز منجر به افت صادرات شده، اشاره کرد: تولیدکنندگان هم در پی افت تقاضای داخلی در سالهای اخیر به سبب مشکلات معیشتی، به لحاظ اقتصادی توان مشارکت در نمایشگاه ها را ندارند که سبب شده امکان توسعه بازارهای خودرا نداشته باشند.
به گفته ی ایشان، برآوردها نشان میدهد صادرات آب های بسته بندی در سال کمتر از ۲ میلیون دلار است که رقم بسیار کمی شمرده می شود.
منبع:

1401/04/18
11:12:05
5.0 / 5
405
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
فوری خرید