مدیركل صمت لرستان:

شرکت سیلیکون متال بروجرد نخستین تولید سیلیس در خاورمیانه خواهد بود

شرکت سیلیکون متال بروجرد نخستین تولید سیلیس در خاورمیانه خواهد بود

به گزارش فوری خرید به گزارش فوری خرید، لرستان مدیرکل صنعت، معدن و تجارت لرستان اظهار داشت: شرکت سیلیکون متال بروجرد نخستین تولید سیلیس در خاورمیانه خواهد بود.


بهمن جعفری در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شرکت سیلیس بروجرد که در محل این پروژه برگزار شد، اظهار نمود: یکی از صنایع خوبی که در استان درحال شکل گیری هست سیلیکون متال بروجرد است.
وی خاطرنشان کرد: این پروژه، نخستین پروژه تولید سیلیکون متال در خاورمیانه هست و در کشور ایران با عنایت به این که این محصول کاربردهای فراوانی دارد سالانه ۶۰ هزار تن سیلیس وارد کشور می شود.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت لرستان تصریح کرد: در فاز اول این پروژه ۱۶ هزار و ۵۰۰ تن سیلیس تولید خواهد شد که با تکمیل پروژه سالانه ۳۲ هزار تن سیلیس تولید می شود.
جعفری با اشاره به اینکه با راه اندازی این شرکت بالغ بر ۵۰ درصد نیاز داخل تأمین خواهد شد، افزود: در فاز اول این پروژه زمینه اشتغال ۲۵۰ نفر فراهم خواهد شد.
وی بیان نمود: تابحال ۶۰۰ میلیارد تومان در این پروژه سرمایه گذاری شده است که برای ادامه کار به ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات نیاز دارد.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت لرستان افزود: این پروژه الان ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیدواریم با پرداخت تسهیلات تا آخر سال جاری به بهره برداری برسد.
منبع:

1401/05/20
21:29:26
5.0 / 5
186
تگهای خبر: صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
فوری خرید